SSK Doğum Parası Başvurusu 2018

SSK Doğum Parası Başvurusu 2018 yılı içim başvuru ve şartlar. SSK’lı kadınlara doğum parası verilmesi hizmeti yıllardır sürüyor. Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın verdiği doğum parasından farklı bir paradır. Yani her iki tip para desteğine de başvurulabilmesi mümkündür. SGK’nın verdiği bu para, analık iş görmezlik parası olarak da bilinir.

Okumaya devam et “SSK Doğum Parası Başvurusu 2018”

SGK Hizmet Dökümü Sorgulaması Nasıl Yapılır?

SGK Hizmet Dökümü Sorgulaması Nasıl Yapılır? Sigorta sorgulama işlemi e- Devlet ve Sosyal Güvenlik Kurumu resmî sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Birçok vatandaşın işlerini kolaylaştıran E- Devlet Kapısında hizmet dökümü sorgulama işlemi de yapılmaktadır. 4A, 4B ve 4C hizmet döküm kayıtlarına kolaylıkla e- Devlet Kapısı üzerinden ulaşılabilmektedir.

Okumaya devam et “SGK Hizmet Dökümü Sorgulaması Nasıl Yapılır?”

SSK Dul Maaşı

Dul maaşı 2018 itibariyle ne durumda diye merak edenler için, öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri derledik. Dul maaşının kimlere verildiğini ve nasıl yararlanabileceğini bilmeyen vatandaşlar, böyle talihsiz bir durum başlarına geldiğinde sıkıntı yaşayabiliyor. Bu nedenle, her ihtimale karşı dul maaşına dair birtakım bilgilere sahip olmanız gerekir.

Okumaya devam et “SSK Dul Maaşı”