LYS Sınav ücretini online ödeme

2013 LYS ücretini kredi kartınızla İnternet’ten ödeme

LYS Sınav ücretini online ödeme yapmak için Gerekirse Kredi Kartınızla da Ödeme yapabileceğiniz  giriş sayfası için ilgili bağlantı adresinden bu yazımızdaki bağlantıları kullanarak yararlanabilirsiniz. ÖSYM tarafından, adayların sınav ücretlerini ödemelerinde kolaylık sağlamak üzere yeni bir uygulama hayata geçirilmiştir. Sınava başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartları ile ÖSYM’nin İnternet sayfasında bulunan “ÖDEMELER” alanından banka şubelerine gitmeden ödeyebileceklerdir.

LYS Sınav ücretini online ödeme sistemi Kullanılarak tüm güvenlik önlemleri alınmış ve iyi bir uygulamaya konulmuş bir sistemdir. Adaylar bu sistem üzerinde güvenli bir şekilde sınav ücretlerini ödeyebilirler. İlgili sınav kılavuzunda belirtildiği gibi, adaylar sınav ücretini ödedikten sonra başvuru işlemlerini bir başvuru merkezi aracılığıyla veya ÖSYM’nin ( https://ais.osym.gov.tr ) İnternet adresinden bireysel olarak yapmalıdırlar.

LYS Sınav ücretini online ödeme yapmanız bu tarihe kadar (29.04.2013) Önemli gereklidir.

Öncelikle hangi sınava gireceğinize karar verdikten sonra ÖSYM’nin İnternet sayfasında bulunan “ÖDEMELER” alanından kaç sınava gireceğinizi seçtikten sonra ödemeniz yapıyor sonrada ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden bireysel olarak sınav seçeneklerini seçmeniz gerekiyor. Aşağıda bulunan Aday İşlemleri Sistemini Kullanarak “LYS Sınav ücretini online ödeme sistemini” Kullanarak Kolaylıkla yapabilirsiniz.

LYS ÖDEMESİNİ YAPMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ..

LYS Sınav ücretini online ödeme
LYS Sınav ücretini online ödeme

ADAY İŞLEMLERİ SİSTEMİ HAKKINDA AÇIKLAMALAR

Adayların ÖSYM’ye yapacakları Bireysel Sınav Başvuru ve Tercih İşlemleri ile Kayıt Bilgilerini Görüntüleme ve Takip İşlemlerini gerçekleştirmeleri için T.C. Kimlik / Y.U. Numarası ve Şifre bilgileri ile Aday İşlemleri Sistemine giriş yapması gerekmektedir.

Mevcut şifrelerini hatırlamayan ve şifresi olmayan adayların şifre edinme işlemleri alınan karar gereği ancak başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve T.C. kimlik / Y.U. numaranız ile başvuru merkezlerine şahsen giderek yeni geçici şifrenizi talep edebilirsiniz.Bu işlemden sonra internet üzerinden geçici şifrenizi kalıcı hale getirip , Aday İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

KKTC Uyruklu, Yabancı Uyruklu veya Uyruksuz adayların Başvuru İşlemleri için T.C. Kimlik Numarası yerine kullanacakları 11 haneden oluşan tanıtım numarasını edinmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların “Aday İşlemleri Sistemine Giriş” alanında Y.U. Numarası Edin işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir.

ADAYLARA ÖNEMLİ UYARI: Adaya ait sisteme giriş şifresi, sadece adayın kendisinin sisteme erişim için kullanacağı kişisel bilgidir. Bu kişisel bilginin başkaları ile paylaşılmasından doğacak sorunlardan ÖSYM sorumlu değildir.

Yeni Memur Maaşları 2013

Yeni Memur Maaşları 2013

Yeni Memur Maaşları 2013 Yılına özel belirlenen maaş oranları

Yeni Memur Maaşları 2013, Tüm Sağlık-Sen , Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısından çıkan sonuçları değerlendirdi. Başkan Okay Erözgün Memur maaşlarına gelecek ‘4 hizmet bölgesi’ oranlarını yorumladı…

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısından çıkan sonuçların olumlu ama tatmin edici olmadığını söyledi.

657’Lİ MEMURLAR HÜKÜMETTEN NE UMDU, NE BULDU?  

Okay Erözgün, toplantı sonuçlarını değerlendiren açıklamasında, hüküm etin  az gelişmiş bölgelerde çalışacak memur bulamadığı ve bazı memurların yeterince çalışmaması gerekçesiyle gündeme getirdiği ‘rotasyon’ formülüne karşı olduklarını daha önce ifade ettiklerini belirtti. Yeni Memur Maaşları 2013 yılına özel maaş oranları bazı kurumlar için geçerli durumdadır.

MEMURLAR İÇİN EN ALINAN KARARLAR NELER OLDU?  

HANGİ MEMUR NE KADAR ALACAK?

Türkiye’nin 4 hizmet bölgesine ayrılarak, 1. bölgedekilere yüzde 40, 2. bölgedekilere yüzde 60, 3. bölgedekilere yüzde 80 ve 4. bölgedekilere maaşlarının yüzde 100 fazlasının verilerek teşvik edilmesi önerisini olumlu karşıladıklarını belirten Erözgün, bu teşviğin uygulandığı takdirde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini cazip hale getirebileceğini ifade etti.

Yeni Memur Maaşları 2013 yılı için Erözgün, memurun memur, işçinin de işçi olarak kalması ve statülere dokunulmaması gerektiğinin altını çizerek, mahrumiyet bölgelerinin teşvik bölgesi haline getirilmesi için sadece hizmetine ihtiyaç duyulan belli meslek gruplarına yönelik değil de tüm personeli kapsaması gerektiğine dikkat çekti.

“CEZALARIN KALDIRILMASI UMURSAMAZLIK DOĞURACAK”

Yeni Memur Maaşları 2013

Hükümetin, memurlara ilişkin uyarma ve kınama cezalarını kaldırarak, doğrudan maaştan kesme, kademe ilerleme ve meslekten men etme cezası getirilmesi önerisini çok katı bulduklarını dile getiren Erözgün, uyarma ve kınama cezalarının kaldırılmasının memuriyette umursamazlık doğuracağı için, bu cezalara dokunulmaması gerektiğini belirtti.

Hükumetle birlikte gelip, hükumetle birlikte giden yöneticiye kesinlikle karşı olduklarına vurgu yapan Erözgün, ‘Hükumetin değil, devletin memuru olur’ önerisine destek verdi.

150 BİN MEMUR HANGİ KURUMLARA ATANACAK  ÖĞREN

Üst düzey devlet memurluğuna atama sürelerinin 8 ila 12 yıl olan şartının 5 yıla indirilmesi teklifine de olumlu baktıklarını ifade eden Erözgün, 5 yılın yöneticilik deneyimi için yeterli olduğunu söyledi. Yeni Memur Maaşları 2013 zam oranları ve memur maaşları hakkında detaylı bilgileri ilgili bağlantı adreslerinden takip edebilirsiniz.

Erözgün, bütün memur konfederasyonlarının ve sendikaların aynı fikir birliği çatısı altında toplanana kadar karar verilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Yeni Memur Maaşları 2013 konulu yazımızdaki ilgili bağlantı adreslerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.