Yeni Memur Maaşları 2013

Yeni Memur Maaşları 2013

Yeni Memur Maaşları 2013 Yılına özel belirlenen maaş oranları

Yeni Memur Maaşları 2013, Tüm Sağlık-Sen , Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısından çıkan sonuçları değerlendirdi. Başkan Okay Erözgün Memur maaşlarına gelecek ‘4 hizmet bölgesi’ oranlarını yorumladı…Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısından çıkan sonuçların olumlu ama tatmin edici olmadığını söyledi.

657’Lİ MEMURLAR HÜKÜMETTEN NE UMDU, NE BULDU?  Okay Erözgün, toplantı sonuçlarını değerlendiren açıklamasında, hüküm etin  az gelişmiş bölgelerde çalışacak memur bulamadığı ve bazı memurların yeterince çalışmaması gerekçesiyle gündeme getirdiği ‘rotasyon’ formülüne karşı olduklarını daha önce ifade ettiklerini belirtti. Yeni Memur Maaşları 2013 yılına özel maaş oranları bazı kurumlar için geçerli durumdadır.

MEMURLAR İÇİN EN ALINAN KARARLAR NELER OLDU?  HANGİ MEMUR NE KADAR ALACAK?

Türkiye’nin 4 hizmet bölgesine ayrılarak, 1. bölgedekilere yüzde 40, 2. bölgedekilere yüzde 60, 3. bölgedekilere yüzde 80 ve 4. bölgedekilere maaşlarının yüzde 100 fazlasının verilerek teşvik edilmesi önerisini olumlu karşıladıklarını belirten Erözgün, bu teşviğin uygulandığı takdirde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini cazip hale getirebileceğini ifade etti.Yeni Memur Maaşları 2013 yılı için Erözgün, memurun memur, işçinin de işçi olarak kalması ve statülere dokunulmaması gerektiğinin altını çizerek, mahrumiyet bölgelerinin teşvik bölgesi haline getirilmesi için sadece hizmetine ihtiyaç duyulan belli meslek gruplarına yönelik değil de tüm personeli kapsaması gerektiğine dikkat çekti.

“CEZALARIN KALDIRILMASI UMURSAMAZLIK DOĞURACAK”Yeni Memur Maaşları 2013

Hükümetin, memurlara ilişkin uyarma ve kınama cezalarını kaldırarak, doğrudan maaştan kesme, kademe ilerleme ve meslekten men etme cezası getirilmesi önerisini çok katı bulduklarını dile getiren Erözgün, uyarma ve kınama cezalarının kaldırılmasının memuriyette umursamazlık doğuracağı için, bu cezalara dokunulmaması gerektiğini belirtti.

Hükumetle birlikte gelip, hükumetle birlikte giden yöneticiye kesinlikle karşı olduklarına vurgu yapan Erözgün, ‘Hükumetin değil, devletin memuru olur’ önerisine destek verdi.

150 BİN MEMUR HANGİ KURUMLARA ATANACAK  ÖĞREN

Üst düzey devlet memurluğuna atama sürelerinin 8 ila 12 yıl olan şartının 5 yıla indirilmesi teklifine de olumlu baktıklarını ifade eden Erözgün, 5 yılın yöneticilik deneyimi için yeterli olduğunu söyledi. Yeni Memur Maaşları 2013 zam oranları ve memur maaşları hakkında detaylı bilgileri ilgili bağlantı adreslerinden takip edebilirsiniz.

Erözgün, bütün memur konfederasyonlarının ve sendikaların aynı fikir birliği çatısı altında toplanana kadar karar verilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Yeni Memur Maaşları 2013 konulu yazımızdaki ilgili bağlantı adreslerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLAR