LYS Sınav ücretini online ödeme

2013 LYS ücretini kredi kartınızla İnternet’ten ödeme

LYS Sınav ücretini online ödeme yapmak için Gerekirse Kredi Kartınızla da Ödeme yapabileceğiniz  giriş sayfası için ilgili bağlantı adresinden bu yazımızdaki bağlantıları kullanarak yararlanabilirsiniz. ÖSYM tarafından, adayların sınav ücretlerini ödemelerinde kolaylık sağlamak üzere yeni bir uygulama hayata geçirilmiştir. Sınava başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartları ile ÖSYM’nin İnternet sayfasında bulunan “ÖDEMELER” alanından banka şubelerine gitmeden ödeyebileceklerdir.LYS Sınav ücretini online ödeme sistemi Kullanılarak tüm güvenlik önlemleri alınmış ve iyi bir uygulamaya konulmuş bir sistemdir. Adaylar bu sistem üzerinde güvenli bir şekilde sınav ücretlerini ödeyebilirler. İlgili sınav kılavuzunda belirtildiği gibi, adaylar sınav ücretini ödedikten sonra başvuru işlemlerini bir başvuru merkezi aracılığıyla veya ÖSYM’nin ( https://ais.osym.gov.tr ) İnternet adresinden bireysel olarak yapmalıdırlar.

LYS Sınav ücretini online ödeme yapmanız bu tarihe kadar (29.04.2013) Önemli gereklidir.

Öncelikle hangi sınava gireceğinize karar verdikten sonra ÖSYM’nin İnternet sayfasında bulunan “ÖDEMELER” alanından kaç sınava gireceğinizi seçtikten sonra ödemeniz yapıyor sonrada ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden bireysel olarak sınav seçeneklerini seçmeniz gerekiyor. Aşağıda bulunan Aday İşlemleri Sistemini Kullanarak “LYS Sınav ücretini online ödeme sistemini” Kullanarak Kolaylıkla yapabilirsiniz.LYS ÖDEMESİNİ YAPMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ..

LYS Sınav ücretini online ödeme
LYS Sınav ücretini online ödeme

ADAY İŞLEMLERİ SİSTEMİ HAKKINDA AÇIKLAMALAR

Adayların ÖSYM’ye yapacakları Bireysel Sınav Başvuru ve Tercih İşlemleri ile Kayıt Bilgilerini Görüntüleme ve Takip İşlemlerini gerçekleştirmeleri için T.C. Kimlik / Y.U. Numarası ve Şifre bilgileri ile Aday İşlemleri Sistemine giriş yapması gerekmektedir.Mevcut şifrelerini hatırlamayan ve şifresi olmayan adayların şifre edinme işlemleri alınan karar gereği ancak başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve T.C. kimlik / Y.U. numaranız ile başvuru merkezlerine şahsen giderek yeni geçici şifrenizi talep edebilirsiniz.Bu işlemden sonra internet üzerinden geçici şifrenizi kalıcı hale getirip , Aday İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

KKTC Uyruklu, Yabancı Uyruklu veya Uyruksuz adayların Başvuru İşlemleri için T.C. Kimlik Numarası yerine kullanacakları 11 haneden oluşan tanıtım numarasını edinmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların “Aday İşlemleri Sistemine Giriş” alanında Y.U. Numarası Edin işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir.ADAYLARA ÖNEMLİ UYARI: Adaya ait sisteme giriş şifresi, sadece adayın kendisinin sisteme erişim için kullanacağı kişisel bilgidir. Bu kişisel bilginin başkaları ile paylaşılmasından doğacak sorunlardan ÖSYM sorumlu değildir.SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLAR