Sgk işe Giriş Bildirgesi

SGK işe Giriş Bildirgesi işten ayrılış SGK ilk işe giriş Tarihi sorgulama

Sgk işe giriş bildirgesi işten ayrılış sorgulama sayfası Bir çok okuyucumuz bize, SGK İlk İşe Giriş Tarihi hakkında sorular soruyor. SSK İlk İşe Giriş Tarihinizi nasıl öğrenebileceğiniz hakkında bilgiyi yazımızın devamında öğrenebileceksiniz. İlk işe giriş tarihiniz emeklilik sisteminde önemi çok büyük. Emeklilik işlemlerinde ilk Sgk işe giriş bildirgesi tarihinden bugüne kadar geçen süre ile emeklilik başvurularınızı değerlendirilerek karara bağlanıyor. Ayrıca SGK’nın resmi sayfasında “Ne zaman Emekli Olabilirim” uygulamasında bu bilgi olmadan emeklilik hesaplama işlemlerinizi doğru bir şekilde yapamazsınız  Şimdi biz bu konuda nasıl SSK, SGK İlk İşe Giriş Tarihinizi öğrenmenize yardımcı olacağız.Kamu ve özel sektörde çalışan vatandaşların birçoğu, ilk işe giriş tarihlerini öğrenmek istiyor. İlk işe giriş tarihiniz, emeklilik süreniz ile de ilgili oldukça önemli bir detay. Peki ilk işe giriş tarihinizi nasıl ve nereden öğreneceksiniz?

Sigortalı bildirim belgesi örneği (Ek-7): SİGORTALI BİLDİRİM BELGESİ “SGK İŞE GİRİŞ BİLDİRİM BELGESİ (Ek-7): TIKLAYIN” ve sigortalı bildirim belgesini bilgisayarınıza indirin.Sgk işe Giriş Bildirgesi
Sgk işe Giriş Bildirgesi

Bildiğiniz üzere SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı gibi kurumlar, bu konu hakkında SGK sayfamızdaki konulara göz atabilirsiniz artık SSK ismi değişti SGK ile tek bir çatı altında birleşti. SGK’dan sonra e-devlet’in de hayatımıza girmesiyle, devlet ile ilgili bilgilerimizi kısa sürede öğrenir, işlerimizi kısa sürede halleder olduk. SGK işe giriş uygulaması sayesinde, e-devlet şifrenizle, ilk olarak ne zaman işe girdiğinizi öğrenebilirsiniz.

E-devlet şifreniz yoksa, T.C Kimlik no, aile sıra no, cilt no ve nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe gibi bilgileri girerek de SGK işe giriş tarihinizi öğrenmeniz mümkün. Bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz halinde, karşınıza Hizmet Döküm sayfası çıkacak. Buradan 4A hizmet döküm seçeneğini tıkladığınızda, SGK işe giriş tarihinizi kolayca öğrenebilirsiniz.Adınıza kaç gün prim ödendiğini öğrenebileceğiniz e-sgk sayfasında, bu kurumda ne zamandır çalışıyorsunuz, ilk işe giriş tarihiniz ve emeklilik süreniz gibi aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. esm.sgk.gov.tr/Esgm/KimlikSorgulama linkini tıklayarak ulaşabileceğiniz SGK işe giriş sayesinde, artık devlet dairelerine gitmek zorunda kalmadan ilk ne zaman işe girdiğinizi, sadece nüfus kağıdınızda ki bilgiler aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Onun yanı sıra, sgk işe giriş tarihinizi e-devlet şifresi alarak da kolayca öğrenebilirsiniz. Bu şifre ayrıca, devlet ile ilgili diğer tüm işlemlerinizi de öğrenmenizi sağlayacak.Sosyal Güvenlik Kurumu 4A-4B-4C Sorgulama SGK işe Giriş Sayfası için SGK İşe Giriş bu bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

Sgk işe Giriş Bildirgesi Öncelikle üst deki bağlantıyı tıkladık dan sonra sırası ile; T.C Kimlik No Nüfus İl Cilt No Doğum Yılı Güvenlik Kod Bilgilerini nüfus kağıdınızda ki bilgilere göre doğru olarak girdik den sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Eğer başarılı bir şekilde giriş yaparsanız aşağıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız.

SGK İlk İşe Giriş Tarihinin Sorgulaması için SGK ilk İşe Giriş ve SGK Hizmet Dökümü sorgulama ve sgk ilkş işe giriş tarihinizi ve işten çıkış tarihlerinizi kolalıkla kontrol edebilirsiniz.

SGK işe Giriş Belgesi
SGK işe Giriş Belgesi

Öncelikle üsteki bağlantıyı tıkladıktan sonra sırası ile;T.C Kimlik No
Nüfus İl
Cilt No
Doğum Yılı
Güvenlik Kod

Sgk işe Giriş Bildirgesi Bilgilerini nüfus kağıdınızda ki bilgilere göre doğru olarak girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Eğer başarılı bir şekilde giriş yaparsanız aşağıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız.

SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLAR