KOSGEB Bilgisayar Desteği 2018

KOSGEB Bilgisayar Desteği 2018 yılında nasıl alınır? Bilgisayar sahibi olmak için KOSGEB’ten destek almak günümüzde pek çok girişimci için önemli bir adımdır. KOSGEB Bilgisayar desteği, KOSGEB’in Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan girişimcilere sağladığı en son imkânlardan biridir.KOSGEB’in bugüne kadar girişimcilere sağladığı pek çok imkân olmuştur. Girişimciler, KOSGEB’in bu yardımları ile hayallerindeki işlere ve iş yerlerine sahip olma imkânı elde etmiştir. KOSGEB’in girişimcileri bu kadar desteklemesi, Türkiye’deki girişimcilerin hayallerin peşinden giderek istedikleri sektörde çalışabilmesine ve sektör bazında kalkınmalarına olanak sağlamıştır. Bugüne kadar yaptığı binlerce yardım ile Türkiye ekonomisini önemli ölçüde etkilen KOSGEB’in ne olduğunu ve Türkiye’deki girişimcileri nasıl desteklediğini daha detaylı bir şekilde öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.KOSGEB Nedir?

KOSGEB, Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden girişimcilere çeşitli maddi yardımlarda bulunan bir devlet kurumudur. KOSGEB’in bu zamana kadar girişimcilere ve iş kurmak isteyen vatandaşlara sayısız yardımı olmuştur. KOSGEB’in girişimcilere sağladığı yardımların birden çok çeşidi vardır. Devlet eliyle sağlanan bu maddi yardımlar geri ödemesiz kredi anlamına gelen hibe veya faizsiz geri ödemeli krediler olarak verilebilmektedir.

KOSGEB’in en güzel özelliği, iş kurmak isteyen her Türk girişimcinin bu devlet yardımından yararlanabilmesidir. Bu kredi destekleri için ayrım gözetmeyen KOSGEB, iş kurmak isteyenler veya mevcut işiyle ilgili geliştirmek istediği konular olan girişimcileri için sayısız kredi seçenekleri sunmaktadır.KOSGEB’in girişimcilere verdiği bu kredi yardımlarından faydalanabilmek için yapmanız gereken tek şey kuruma bu beyan ile başvuruda bulunmaktır. KOSGEB en kısa zamanda başvurunuzu değerlendirerek konuyla ilgili kredi imkânlarını sağlayacaktır. KOSGEB bilgisayar desteğinin ne olduğunu ve kimlere verilebileceğini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

KOSGEB Bilgisayar Desteğini Kimlere Verir?

KOSGEB, her türden girişimci için devlet eliyle maddi destek sağlayan bir kurumdur. KOSGEB’e başvuran girişimciler, aldıkları kredi destekleri ile kısa sürede işlerini kurabilirler. KOSGEB’in bilgisayar desteği de, bilişim alanında iş yapmak isteyen girişimcilere verilen desteklerden biridir.KOSGEB destekleri çoğunlukla para yardımı şeklinde olsa da, bilişim sektöründe yer alan girişimcilere bilgisayar desteği de yapılmaktadır. Günümüzde Türkiye nüfusunun hatırı sayılı bir büyüklüğü internet ve bilişim alanında çalışmaktadır. Ülkenin güncel durumunu yakından takip eden KOSGEB, bilgisayar ve yazılım desteklerini arttırarak ülkedeki dijital uzmanlığının pekişmesine yardımcı olmaktadır.

KOSGEB tarafından sağlanan bilgisayar destekleri arasında:  • Bilgisayar
  • Teknik Donanım
  • Bilgisayar parçaları ve malzemeleri
  • Bilgisayar yazılımı
  • Tekno girişim öğrenme eğitimleri

Yer almaktadır. KOSGEB’in sunduğu bu imkânları kullanarak bilişim alanında çalışma fırsatı elde edebilirsiniz. KOSGEB aracılığı ile yalnızca para yardımı elde etmez, aynı zamanda eğitimlere katılarak dijital alanda bilgi sahibi de olabilirsiniz.

KOSGEB Bilgisayar Desteği Ne Kadardır?

KOSGEB’ten alınacak olan bilgisayar desteği, desteğin türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu için KOSGEB’ten alacağınız destek yazılım desteği ve bilgisayar desteği olmak üzere ikiye ayrılır. Yazılım desteği adı altında alacağınız maddi yardım 300 bin Türk Lirası geri ödemesiz (hibe), 700 bin Türk Lirası faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplamda 1 milyon Türk Lirasıdır.

Aynı zamanda yazılım lisans gideri olarak 50 bin Türk Lirası geri ödemesiz (hibe), 100 bin Türk Lirası faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplamda 150 bin Türk Lirası destek verilmektedir.

Eğer yalnızca bilgisayar için destek alacaksanız, alacağınız kredi miktarı çok daha azdır. Yalnızca bilgisayar almak için KOSGEB’ten 18 bin Türk Lirası bilgisayar desteği alabilirsiniz. KOSGEB’ten alabileceğiniz bilişim alanındaki tüm kredi destekleri bunlardır.

SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLAR