İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar, İnşaatı bitirmek için kredi imkânı sunulması, arsa sahipleri için oldukça avantajlı olarak verilmektedir. Bu kredi seçenekleri sayesinde arsanız üzerinde inşaat yapmak ya da yaptığınız inşaatları tamamlamak için başvuruda bulunabilirsiniz.İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

İnşaat tamamlama kredisi veren bankalar 2018 yılında arsa sahiplerine verilmekte olup başkasına ait olan arsa üzerinde yapılan inşaatlar için bu kredi seçeneklerinden faydalanılamamaktadır.İnşaat tamamlama kredisi için en önemli kriterlerden biri inşaatın bulunduğu arsa sahibinin başvuru yapmasıdır. Bunun yanı sıra inşaatın %70’lik kısmının tamamlanmış olması gerekmektedir. İnşaat tamamlama kredisi için bankaların aradığı kriterlerin başında kredi notu ve gelir belgesi yer almaktadır. Kredi notunuz düşükse ve gelir belgeniz yoksa bu kredi seçeneğinden faydalanmanız mümkün değildir.

İnşaat tamamlama kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, Halkbank gibi kamu bankaları ve Yapı Kredi, Akbank gibi özel bankalarda bulunmaktadır. Kredi çekmeyi düşündüğünüz dönemde bu kredi türünü veren tüm bankaların faiz oranlarını araştırmanızda fayda vardır.Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi Şartları Nelerdir?

Konutunuzun kalan inşaatının tamamlanabilmesi için Ziraat Bankası’na kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kredi seçeneğinden faydalanabilmeniz için inşa halindeki konutun en az %70’inin tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacağınız gayrimenkul üzerine ipotek yapılması şartı ile kredinizi alabilirsiniz.

%1,67’den başlayan faiz oranları ve 120 aya varan vade seçenekleriyle inşaat tamamlama kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi başvurunuz için gerekli olan belgeler şu şekilde sıralanabilmektedir; • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Gelir Belgesi
 • Başvuru Formu
 • İnşa halindeki konutun en az %70 inşaat seviyesinde olduğunu gösterir belgeler
 • Serbest Meslek Mensupları için bağlı oldukları meslek kuruluşu için üyelik belgesi
 • Tüzel kişilikler için ticari sicil gazetesi

Şekerbank İnşaat Tamamlama Kredisi Şartları Nelerdir?

Şekerbank inşaat tamamlama kredisi ile belirli bir tamamlanma seviyesine gelmiş inşaatınızı tamamlayabilirsiniz. Şekerbank tarafından sunulan bu kredi türü için uygun ödeme planını kendiniz belirleyebilirsiniz. 120 aya varan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Şekerbank inşaat tamamlama kredisi için kefil şartı aramamaktadır. Fakat gerekli görüldüğü durumlarda banka kefil talep edebilmektedir. Sabit faizli bir kredi seçeneği olarak, oldukça uygun faiz oranları ile sunulmaktadır. Ekspertiz değerinin %60’ı kadar kredi tutarı için başvuruda bulunabilirsiniz.

İş Bankası Ev Yapımı/Tamamlama Kredisi Şartları Nelerdir?

Belediye sınırları içerisinde yer alan arsalarınız için yeni inşa edeceğiniz ya da inşaatını tamamlayacağınız eviniz için kredi kullanabilirsiniz. İş Bankası tarafından sunulan e kredisi başvuru süreciniz hızlı bir şekilde tamamlanacaktır. Öncelikli olarak kredi notunuz ve gelir belgeniz dikkate alınarak tamamlanan ön başvuru sürecinden sonra istediğiniz vade tutarına göre kredi hesaplaması yapabilirisiniz.İş Bankası inşaat tamamlama kredisi için minimum 5000, maksimum 1.000.000 TL’ye kadar başvuruda bulunabilirsiniz. Kredinizin vadesini dilediğiniz şekilde talep edebilir ve aylık, 2 ayda bir ya da 3 ayda bir ödeme sıklığını tercih edebilirsiniz. 6 aya varan ödeme erteleme fırsatları için İş Bankası şubesine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz. %1,6’dan başlayan faiz oranları kredi notunuza ve çekmek istediğiniz kredi tutarına göre değişiklik gösterecektir.

Akbank İnşaat Sektörü Destek Paketi Özellikleri Nelerdir?

Akbank inşaat tamamlama kredisi ve daha birçok avantaj barındıran destek paketi ile inşaat firmalarının ihtiyaçları için kolaylıklar sağlanmaktadır. Paket içeriğinde yer alan ürünlerden oldukça uygun faiz oranları, fiyat ve komisyonlardan faydalanabilirsiniz. İnşaat-Taahhüt Sektörü Paketi içeriğinde yer alan bazı hizmetler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Uygun faizli kredi seçenekleri (İnşaat Tamamlama, İşyeri Yenileme, Makine/Ekipman kredisi vb.)
 • Referans mektubu
 • Sigorta hizmetleri
 • Kredi kartı
 • Çek karnesi
 • Teminat mektubu

SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLAR