e-Haciz Sorgulama

e-Haciz Sorgulama

e-Haciz Sorgulama bankalardan hacizlik icralık satılık ihaleli satışlar

e-Haciz Sorgulama Hakkında, İş bankası icralık hacizlik satışlar, Garanti bankası icralık hacizlik satılan araçlar arabalar evler konut ve arsalar dükkanlar lüks daireler bu durumda bir çok kişi kredi ve faizle aldıkları bir çok malın kredisini taksitini ödeyemeyip hacizlik olurlar daha sonrada hangi bankadan o mal alınmışsa o banka tarafından ihaleli ve ihalesiz satışlar yapılarak vatandaşın borçları kapatılmaktadır. Bu durumda  e-Haciz Sorgulama işlemleri Bilgisayar teknolojisini kullanmaya başlayan birçok bakanlık artık işlerini daha sağlam ve daha hızlı yapmayı başardı. Özellikle Sosyal Güvenlik ve Maliye Bakanlıkları gibi devlet kurumları vatandaşlarına daha iyi hizmetler verebilmek için işlemlerini bir çoğunu bilgisayar ortamından vatandaşların hizmetine sunmaktadır.Böylece daha hızlı e-Haciz Sorgulama işlemlerini zahmetsizce yapabilirsiniz ve bu konuda icralık satışlar hakkında hizmet sunarak hem zamandan kazanmakta hem de bir sürü evrak girdisiyle çıktısıyla uğramamak adına devletin kasasına geri dönüş sağlamaktadır. Son yıllar da Maliye Bakanlığının sunmuş olduğu hizmetlerin başında e-haciz sorgulama uygulamasıdır. E-haciz olarak bilinen sorgulama ekranı vatandaşların devlet kurumlarına ve özel kişilere mahkeme yoluyla borçlu olmaları sonucunda tahsilat işlemlerinin İnternet vasıtasıyla bilgisayar üzerinden yapabilmeyi sağlamaktadır. 2008 yılında 6183 nolu haciz işlemleri kanun maddesine eklenen bir madde ile karşımıza gelen bir uygulamadır.

e-Haciz Sorgulama
e-Haciz Sorgulama

e-Haciz Sorgulama uygulaması içerisine alınan haciz işlemlerinden bazıları şunlardır; motorlu taşıt vergisini ödemeyenler, trafik cezasını ödemeyenler, maliye ye borcu olanlar ile kira gelir vergisini ödemeyenler vatandaşlar yer almaktadır. Eğer ki siz de bu bahsi geçen vergileri ödemediğiniz takdirde bankalar da bulunan hesaplarınızda sizin haberiniz olmadan çekileceğini unutmayınız.Sizin de üzerinize herhangi bir haciz uygulamasının olup olmadığını öğrenmeniz artık çok kolaydır. Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesine girmeniz ile birlikte açılan ekranda, kimin için sorgulama yapıyorsanız o kişinin bilgilerini girerek hakkında herhangi bir haciz uygulamasının olup olmadığını kolaylıkla görebilirsiniz.

Bir çok sorgulama işlemlerini yapabilmeniz için bu konuda bizlere sormak istediğiniz ve danışmak istediklerinizi sayfamıza yorum yaparak bildirmeniz yeterli olacaktır. e-İcra ve e-Haciz Hakkında danışmak istediklerinizi bizlere yorum yaparak bildirmeniz yeterli olacaktır.

SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLAR