Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar

Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar, Borç kapatma kredisi, büyük avantajlar sağlayan bir hizmet. Bu kredi tipinin tercih edilme sebebi, birden fazla bankaya olan kredi borçlarınızın tek bir bankada birleştiriliyor olmasıdır.Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar

Borç transfer kredisi 2018 yılında artık hemen hemen her bankanın verdiği kredilerden biri haline geldi. Bankalar bu krediyi vermekten çekinmiyorlar. Bunun sebebi ise, birçok müşterinin kredi borcunu ödeyememesi. Borç kapatma kredisi, kredi borcunu ödeyemeyenler için daha uzun taksitler öneren kredi tiplerinden biri. Borç kapatma kredisi veren bankalar 2018 yılı için, önceki yıllara oranla daha yüksek faizler öngördü.Borç Transfer Kredisi Nedir?

Farklı bankalara olan borçlarınızı tek bir banka altında yapılandırmak isteyenler özel, borç kapatma kredisi sistemi oluşturuldu. Bankaya giderek, kredi taksitlerinizi ödeyemediğinizi bildirdiğiniz takdirde, banka size farklı yapılandırma seçenekleri sunacaktır. Eğer ki, başvurduğunuz banka yapılandırma yapmazsa, diğer borçlu olduğunuz bankaya giderek de talepte bulunabilirsiniz. Bütün ödemeleriniz hesaplanarak yeni bir kredi planı oluşturulacaktır. Bu oluşturulan kredi, diğer kredi borçlarınızı silecektir. Artık tüm kredi borçlarınızın bir arada olduğu bambaşka bir krediden sorumlu tutulacaksınız. Bu kredi, daha uzun taksitler ve daha düşük ödeme seçenekleriyle yapılandırılabilir. Zaten burada amaç, kredi borcunu ödeyemeyen müşterinin borcunu ödemesine olanak sağlamaktır. Genelde bu kredi tipi ihtiyaç kredisi adı altında verilen kredilerdendir.

Borç Kapatma Kredisine Başvurmak İçin Gereken Şartlar

Borç kapatma kredisine başvurmak için en önemli şartlardan biri, bankalara olan borçlarınızı düzenli olarak ödüyor olmanızdır. Bu durum kredi notunuzu da yükselten en önemli etkenlerden biridir. Kredi notunuzun yüksek olması, herhangi bir kredi başvurusu yaparken, kredi alma şansınızı yükseltecektir. Borç transferi adına giren borçlar: Kredi kartı borçları, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisidir. Konut kredisi, görüldüğü üzere transfer edilebilen borçlar arasında yer almaz. Bunun sebebi konut kredisi şartlarının kanunlarla düzenleniyor olmasıdır.Borç transfer kredisi başvurusu yapmak için gerekli şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız, geriye sadece hazırlamanız gereken belgeler kalıyor. Bu belgeler şu şekilde listelenir:

  1. Kimlik belgeniz
  2. İkametgah belgesi veya son 3 ay içerisinde olmak üzere gelmiş faturanız
  3. Gelir belgeniz

Tüm bu belgeleri de tamamladıktan sonra, borç temizleme kredisine başvuru yapmak için bankanıza gidebilirsiniz.Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar son yıllarda oldukça artmıştır. Her bir bankanın şartı değişiklik göstermektedir. Kimi banka uzun vade imkanları sağlarken, kimisi de katı şartlar getirebiliyor. Size en uygun bankayı seçmenizde, vade seçenekleri ve taksit tutarları etkili olacaktır. Borç kapatma kredisi kimlere verilir sorusunu da her banka kendi şartlarına göre cevaplamaktadır. Borç kapatma kredisi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir:

  1. QNB Finansbank: Birçok bankada olduğu gibi, Finansbank borç kapatma kredisini ihtiyaç kredisi kapsamında veriyor. 48 aya varan vade seçenekleriyle, faiz oranları ve ödeme konusunda da kolaylıklar sağlanıyor. Belirlenen faiz oranı ise %2.38’den başlıyor.
  2. Vakıfbank: Kredi kartı borçları için transfer seçeneği sunan Vakıfbank, 18 aya kadar uzanan vade seçenekleri sunuyor. 20.000 TL üst limit bulunan bu kredi tipinde faiz oranları %2.30’dan başlıyor.
  3. Şekerbank: Şekerbank da kanuni kapsam içerisinde bulunan tüm kredi tiplerinin transferini sağlayan bankalardan. 100.000 TL üst limitli kredi tutarıyla 48 aya kadar vade imkanı sunuyor. Faiz oranları ise %2.54’den başlıyor ve vade uzadıkça faiz oranı da artıyor.
  4. Akbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası: Bu bankalar borç temizleme kredisini ihtiyaç kredisi başlığı altında veren bankalardan. Bankanıza giderek kredinizi nakit olarak ödeyemediğinizi söylediğinizde, şartlar uygunsa yapılandırmalar yaparak borç transfer kredisi imkanı sunuyorlar.SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLAR