Ağır Vasıta Kredisi Veren Bankalar

Ağır Vasıta Kredisi Veren Bankalar, Ağır vasıta almak için kredi bütün bankalardan rahatlıkla alınabildiği gibi esnaf kefalet odalarından da rahatlıkla alınabilir. Hangi sektörde olursanız olun her zaman nakliye işlemleri için ağır vasıta kapsamına giren araçlara ihtiyaç duyabilirsiniz.Ağır Vasıta Kredisi Veren Bankalar

Devletimiz yük taşımacılığı ve nakliyecilik ile geçimini sağlayan kişilere ESKKK aracılığı ile destek vermektedir. Aynı zamanda başta Ziraat Bankası olmak üzere bütün bankalar aracılığı ile bu işi meslek olarak yapan kişilere uygun faizli kredi oranları sunmaktadır.Ağır Vasıta Kamyon Kredisi Nasıl Alınır?

Yaşınız tuttuğu sürece bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Ancak yaşınız tutmuyorsa bile ticari araç kredisi veren bankalardan yararlanabilirsiniz. İkincil el veya sıfır olmasını gözetmeksizin bankalar başvuru için şu iki şeyi önde tutar:

 • Paranın geri ödenebilmesi için gelir belgesi
 • Başvuru sahibinin KBB notu
 • Eğer varsa ise taşınmaz varlık tapusu

Bütün bankaların her kredi için istediği şey aslında. Bu belgelerle istediğiniz bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.Bankasına Yeni Şoförlere Verilen Vasıta Kredileri

Kendi kamyonlarına sahip olmak isteyen kişiler, kredi şartlarını taşıyorsa rahatlıkla kredi alabiliyorken yeni şoförseniz bu iş biraz değişiyor. Bu değişiklikler ise kredi üst limitinden ve yaş sınırından oluşur.

 • Türkiye Finans Bankası: Sıfır araçlar için 36 ay vadeye kadar fatura bedelinin %80’ini, ikinci elin ise kasko bedelinin %50 sine kadar ağır vasıta kredisi imkânı tanımaktadır. Yalnız ikinci el arabaların 5 yaşından küçük olma şartı aranmaktadır.
 • Vakıfbank: İkinci el araçlar en fazla sekiz yaşında olmalıdır. İnternet üzerinden ön başvuru yapabilirsiniz.
 • ING Bank: Sıfır araçların 48 ay vade ile fatura bedelinin %70’ine kadarını öder. İkinci el için ise kaskonun %50’sine kadar kredi vermektedir.

Esnaf Odalarından Ticari Araç Kredisi

Bankalardan faizli kredi yerine esnaf odalarından Halk Bankası aracılığı ile uygun faizli devlet destekli ticari araç kredisi alabilirsiniz. Tır, kamyon ve otobüs sahipleri de esnaf grubunda sayıldığı için devlet tarafından düşük faizli kredi imkânları tanınır. Bu kredi imkânından yararlanmak için kamyon veya tır sahibi olmak isteyen kişi öncelikle; • Tabi olduğu meslek odasına dilekçe ile başvuru işlemini tamamlamalıdır.
 • Başvuru dilekçesi değerlendirilen kişi olumlu geri dönüş alırsa bankaya sevk edilir

Referansı esnaf odası olduğu için banka tarafından kabul edilememesi düşük bir olaydır. Kredi geçmişinizde karanlık bir durum söz konusu değilse kredinize ulaşabilirsiniz.

Kosgeb Kamyon Kredisi Veriyor Mu?Akılları meşgul eden sorulardan biridir KOSGEB ‘’hibe araç kredisi veriyor mu?’’. Esnafı destekleme faaliyetleri ile tanınan KOSGEB’in maalesef böyle bir faaliyeti bulunmamaktadır. KOSGEB, destek vermediği şartlar arasında da araba desteği vermediğini belirtmiştir. Bunun sebebi ise araç ve kamyon alımları sizi zenginleştirir. Aracın yıpranma payı süresi çok uzundur. İkinci el aşım satım işlemlerine konu olur. Makinelerin ise yıpranma payı kısadır ve ekonomiye katkı sağlayarak büyümeyi hızlandırır, üretimi arttırır.

Diğer Bankaların Ticari Araç ve Ağır Vasıta Kredileri

Ziraat Bankası Ticari Araç Kredisi

Bu krediyi hem sıfır hem de ikinci el vasıtalar için alabilirsiniz. Kredi vadesi müşterinin isteğine göre değişir. Farklı şekilde ödeme stilleri vardır. Bunlardan bazıları:

 • Anapara ödemeli eşit taksitli
 • Anapara ödemesi serbest taksitli
 • Belirli dönem sadece kar payı ödemeli
 • Belirli dönemde ödemesiz (sezonluk olanlar tercih eder)

İş Bankası Ağır Vasıta Kredisi

Kefilsiz kredi olma özelliğini taşıyan bu krediyi 48 ay vade ile alabilirsiniz. İstenildiği takdirde banka kefil isteme hakkına sahiptir.

SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLAR