65 Yaş Maaşı Sorgulama

65 Yaş Maaşı Sorgulama

65 Yaş Maaşı Sorgulama Yaşlılık Maaşı Sorgulama Öğrenme Sayfası

65 Yaş Maaşı Sorgulama e-Devlet Yaşlılık Aylığı Takibi E devlet sistemi  ile Emeklilik başvuru sonucu öğrenebilirsiniz. E-Devlet kapısı ile hayatımızda büyük bir kolaylık gelmiştir. E-Devlet sistemi ile tüm vatandaşlarımız kolayca İnternet ten istediği tüm bilgileri sorgulamaktadır. E-Devlet sistemine giriş için öncelikle 2 TL karşılığında PTT şubelerinden e devlet şifresi almak yeterlidir. E Devlet üzerinden 65 Yaş Maaşı Sorgulama işlemi de yapılmaktadır. Alt bölümdeki 65 Yaş Maaşı sorgulama tablosunu hakkında detaylı bilgi aşağıda verilmiştir. bu bölümden 65 yaş aylık maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.65 Yaş Maaşı Sorgulama için Emeklilik Başvurusu yapmış olmanız gerekmektedir. İlgili Kanunda bu konu ile ilgili açıklamada 2022 Sayılı kanun gereği ile 65 yaş maaşı alma işlemi de oldukça hızlanmış ve açıklık kazanmıştır.65 yaş maaşı  almak için valilikler /kaymakamlıklardan alınan muhtaçlık belgesi ile il veya ilçenizde bulunan Sosyal  Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunulması gerekmektedir.

65 Yaş Maaşı Sorgulama2022 Evrak Takibi İçin ilgili bağlantı adresini ziyaret ederek emeklilik başvuru takibini kolaylıkla buradan “Evrak Takibi” Tıklayıp yapabilirsiniz. Açılan sayfadaki bölüme TC Kimlik Numaranızı girebilirsiniz ardından SORGULA Bu tonuna basınca detaylı sorgulama yapılır sizin için Emeklilik başvurusu vs. Tüm merak ettiğiniz evrak takibini belirtilen ilgili bağlantı adresinden yapabilirsiniz. Emeklilik Başvuru Takip için bunu İnternet ten yapmanın en kolay yolu bu sayfadır. Soldaki Emeklilik Başvurusu Takibi sorgulama sistemi için sol taraftaki resme tıklayın.

65 Yaş Maaşına Kimler Hak Kazanabilir Emeklilik için Başvurabilir

1-Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir emekli aylığı almayanlar2-65 yaşını dolduranlar

3-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumu sağlık güvencesine prim ödemeyenler4-Valilikler /Kaymakamlıklar tarafından 2022 kanunu gereği muhtaçlık sınırından daha az geliri olanlar

Emeklilik Başvurusu için 65 Yaş Maaşı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? 

1-Yaşlılık Aylığı başvuru Formu2-Forumda bulunan aylık istek dilekçesi

3-Valilik / Kaymakamlıklar tarafından verilen muhtaçlık Belgesi

4-Vukuatlı Nüfus Örneği

e-Devlet Sisteminde 65 Yaş Maaşı Alma Şartları Nelerdir?

Başvurusu onaylanıp 65 yaş maaşı almaya hak kazanan vatandaşlarımızdan Ziraat bankası hesap numarası istenecektir.65 Yaş Maaşı ilk ödemesi Ziraat bankasından alınır diğer maaşlar ise PTT şubelerinden alınır.65 Yaş Maaşı Mart-Haziran –Eylül –Aralık Aylarında yılda dört defa üç ay ara ile ödenir.

65 Yaş Maaşı Ödeme Günleri

65 Yaş maaşı almaya hak eden vatandaşlarımız aynı gün büyük sıkıntılara düşmemesi için maaş günleri sıraya konulmuştur.65 Yaş maaşı alma sırası her döneme göre şu şekildedir.

1-Doğum Tarihinin son rakamı 0 – 5 olanlar dönemin 5. Günü ,

2-Doğum Tarihinin son rakamı 1 – 6 olanlar dönemin 6. Günü,

3-Doğum Tarihinin son rakamı 2 – 7 olanlar dönemin 7. Günü,

4-Doğum Tarihinin son rakamı 3 – 8 olanlar dönemin 8. Günü ,

5-Doğum Tarihinin son rakamı 4 – 9 olanlar dönemin 9. Günü Maaşlarını alacaklardır.

Emeklilik Başvurusu için (65 Yaş Maaşı Emeklilik Başvuru Formu) İçin ilgili bağlantıya Tıklayınız.

SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLAR