E-DEVLET ŞİFRESİZ SGK SORGULAMA EKRANI

SGK Sorgulama sistemini kullanarak Sigortanız yatıyor mu SGK Gün Sayınızı ve SGK Hizmet Dökümünüzü alabilirsiniz. TC. Kimlik no ile SGK Sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca bir başkasınında SSK Sorgulamasını yapabilirsiniz. Aşağıdaki “SGK Sorgulama” Ekranını kullanmanızı tavsiye ederiz.

SSK Gün Sorgulama ve SGK Hizmet Dökümü Alma Tablosunu aşağıdaki formu kullanarak yapabilirsiniz. Yapmanız Gereken E-SGM, SGK, Bağkur, Emekli Sandığı Hizmet dökümlerini almanızı sağlayacak tabloya tıklamanız yeterli olacaktır. Tablo Üzerindeki İstenen bilgileri eksiksiz girmeniz yeterli olacaktır. Tc. Kimlik Numarası istenen kısıma 11 rakamlı TC Numaranızı yazın ardından. Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçin kimliğinizde bulunan ili girmelisiniz. Hemen Ardından sizden cil no istenecektir bu kısma dikkat etmelisiniz Cilt no için kimliğinizin hemen arkasındaki Cilt no yazan yerdeki rakamların son 3 hanesini girmelisiniz yoksa hata verecektir. Doğum yılınızı Gün Ay Yıl olarak Kimlikteki Görünen şekliyle girin. Güvenlik Doğrulama Kodunu küçük harflerle istenen kutuya girdikten sonra “SSK Sorgulama” yapmak için (SORGULA) butonuna Tıklayın…

E-SGM SGK SSK HİZMET SORGULAMA EKRANI

SGK Sorgulama
.

SGK SMS Bilgilendirme Hizmeti

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 2012 yılından itibaren birçok işlemin ücretsiz SMS yoluyla yapılmasını sağlayacak yeni bir uygulama başlatıyor. İşveren, iştirakçi ve hak sahipleri yukarıdaki sayfaya gidip, diğer bilgilerle birlikte cep telefonu numarasını girerek, sigortalılığın başlatılması, sigortalılığın sonlandırılması, maaş bağlanması, şahıs ödemeleri, iş göremezlik ödeneği, evlenme yardımı, cenaze ödemeleri, hizmet borçlanması vb. gibi konularda online olarak yanıt alabilecek. 170 Nolu Numarayı Arayarak İlgili Uzmanlardan Telefonda Canlı detaylı bilgi alabilirsiniz.

SMS uygulaması halen Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ve Sosyal Güvenlik Merkezleri tarafından yürütülmekte olup, GSM numaralarının veri tabanında toplanması sonrasında 2012 yılında aşağıdaki yer alan hizmetler için on-line olarak başlatılacak: Şahıs Ödemeleri, Çölyak Ödemeleri, SSK Sigortalı Tescil, Bağkur Sigortalı Tescil, Emekli Sandığı Sigortalı Tescil, SSK Sigortalı İşten Ayrılış, Bağkur Sigortalı İşten Ayrılış, Emekli Sandığı Sigortalı İşten Ayrılış, SSK Toptan Ödeme, Bağkur Toptan Ödeme, Bağkur Aylık Bağlama, SSK Geçici İş Göremezlik, Bağkur Geçici İş göremezlik, SSK Emzirme Yardımı Ödemesi, Bağkur Emzirme Yardımı Ödemesi, SSK Hizmet Borçlanmaları, SSK Emekli Ödemeleri, SSK Cenaze Ödemeleri…

Bu uygulamada, GSM numarası bilgi girişi yapacak kişi ile mesaj gönderilen cep telefonunun kayıtlı olduğu kişinin aynı T.C. Kimlik numarasına sahip olması zorunlu. Sistemde her T.C. kimlik numarası ile bir adet GSM numarası kayıt ve güncellemesi yapılabilmekte. SGK Sorgulama sistemiyle alakalı bir diğer sayfamız “SSK Sorgulama” sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

SORU SOR