Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyu

Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyu ile Bitkisel çözüm

Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyu

Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyunun iyi geldiğini uzman hekimler onayladı. Yüksek Tansiyonu olan kişiler Pancar Suyu Tüketirlerse Tansiyonlarının dengelediklerini göreceklerdir. Pancar Suyu Hazırlanışı kolaydır. İsterseniz Suyunu Sıkabilirsiniz yada Mikser Robottan Geçirerek de suyunu çıkartıp Günde 1 Bardak Sabah kahvaltısından sonra yada kahvaltıyla birlikte tüketmeniz tavsiye edilir. Aynı zamanda geceleri yatmadan 2 saat önce 1 bardak daha içerseniz Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyunun ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.

Kırmızı pancar suyunun yüksek tansiyonu düşürebileceği belirlendi.
İngiltere’deki Barts ve Londra Tıp Fakültesi’nden bilim insanlarının yaptığı araştırma, günde bir bardak pancar suyu (250 ml) içenlerin yüksek tansiyonunun normal seviyeye indiğini gösterdi.
Kırmızı pancar suyunun etkisinin en fazla içildikten 3-6 saat sonra görüldüğü belirtildi.
Araştırmacılar, pancarda bulunan nitratın kan damarlarını genişlettiğini ve böylece tansiyonu düşürebildiğini vurguladı.
Bilim insanları, pancar suyunun idrarın pembeleşmesine yol açabileceğine de dikkati çekti.
“Hypertension” dergisinde yayımlanan çalışmaya imza atan bilim insanları , pancar suyunun uzun vadedeki etkisinin daha geniş çaplı araştırılması gerektiğini de kaydetti.

Yüksek Tansiyon için Pancar Suyu ile Bitkisel Tedavi Nasıl Yapılır?

Kırmızı pancar suyunun yüksek tansiyonu düşürebileceği belirlendi

İngiltere’deki Barts ve Londra Tıp Fakültesi’nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, günde bir bardak pancar suyu (250 ml) içenlerin yüksek tansiyonunun normal seviyeye indiğini gösterdi.

Kırmızı pancar suyunun etkisinin en fazla içildikten 3-6 saat sonra görüldüğü belirtildi.

Araştırmacılar, pancarda bulunan nitratın kan damarlarını genişlettiğini ve böylece tansiyonu düşürebildiğini vurguladı.

Bilim adamları, pancar suyunun idrarın pembeleşmesine yol açabileceğine de dikkati çekti.

“Hypertension” dergisinde yayımlanan çalışmaya imza atan bilim adamları, pancar suyunun uzun vadedeki etkisinin daha geniş çaplı araştırılması gerektiğini de kaydetti.

Yüksek Tansiyon Nedir? Yüksek Tansiyon Nasıl Tedavi Edilir?

Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyu Uzmanlar Tarafından iyi geldiği kanıtlanmıştır. Yüksek tansiyon (hipertansiyon) terimi atardamarlardaki büyük kan basıncının 150 mmHg (mm cıva basıncı), küçük kan basıncının ise 90 mmHg’ye eşit ya da daha yüksek olduğu durumlarda kullanılır. Tansiyonu uzun sürelerle bu değerlerin üstüne çıkan bireylerde beyin, böbrek, kalp ve damar has­talıklarının daha çok görüldüğü ve ge­nellikle tansiyonu normal olanlara oranla yaşam süresinin daha kısa olduğu kanıtlanmıştır.

Büyük kan basıncı (büyük tansiyon) kaç olursa olsun, küçük kan basıncı (küçük tansiyon) 90 mmHg ya da daha yüksekse sistemli yüksek tansiyon söz konusudur ve tedavi edilmesi gerekir. Son istatistiklere göre normalin üst sınırına yakın küçük kan basıncının (85-89 mmHg) bile bir risk etkeni olduğu anlaşılmaktadır.

Küçük (diyastolik) tansiyonun yük­sek olmadığı, yani 90 mmHg’nin altın­da kaldığı, yalnız büyük (sistolik) tansiyonun yükseldiği durumlarda sistolik yüksek tansiyon söz konusudur. 70 yaşın altındaki kişilerde küçük tansiyon 90 mmHg’nin altında kalırken büyük tansiyon 160 mmHg ve daha yüksekse tedavi edilmesi gerekir. 70 yaşın üzerinde tedaviyi başlatacak büyük tansiyon değeri 170 mmHg ve daha üstüdür.

Hipertiroidizm, aort kapak yetmezliği ve atar-toplar damar bağlantılarında büyük tansiyon yüksek olmasına karşın ilaç tedavisi gerekmez. Bu durumlarda asıl hastalık tedavi edilmelidir. Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyu ilgili yazımızdaki bağlantı adresinde mevcut olan Tansiyon Düşürme ve Bitkisel Tedavi için Resimli anlatımlı Resim Galerimizi gezmenizi tavsiye ederiz.