Düşük Kalorili Diyetler Depresyona Sokuyor

Düşük Kalorili Diyetler

Düşük kalorili diyet yapanlara dikkat: Depreyona girebilirsiniz.

Düşük kalorili diyetler ve diyet yaparken yapanlara dikkat: Depresyona girebilirsiniz.

Fazla kilolarınızdan şikayetçi olduğunuz için yaptığınız kolay kilo verdiren düşük kalorili diyetlerin bedeli çok ağır olabilir. Düşük kalorili yaptığınız diyetlerle vücudunuzda sarkmalar ve genişleme meydana geliyorsa bu işte bir terslik var demektir.

Düşük Kalorili Diyetler hakkında önemli bilinmesi gerekenler. Proteini asla eksik etmeyeceğiniz diyetinizin kendinize uygun olup olmadığını bir uzmana danışın. Düşük Kalorili Diyetler hakkında en önemli bilinmesi gerekenler. Bilinçsizce yapılan diyetin sonunda kilo vermek yerine kas kaybedersiniz. Kaslarınızı kaybetmeniz de sarkmanıza ve genişlemenize yol açar. Bu yüzden diyet listenizde asla proteini eksik etmeyin. Ayrıca alacağınız günlük kalori miktarını da uzmanlara danışın. Bilinçli yaptığınız bir diyetle uzun süre de kilo verseniz bile daha sağlıklı ve sıkı olarak zayıflarsınız.

Çok Düşük Kalorili Diyetler(VLCD)

Düşük Kalorili Diyetler VLCD’ler normal yiyeceklerin içecek, çorba ya da barlarla yer değiştirdiği, günde 800 ya da daha az miktarda kalori ve her tür gıdayı kapsayan diyetlerdir. Yağ ve protein miktarı yüksek, karbonhidrat miktarı düşük olabilir, ve açlığı engelleyici ketosis üretebilir. 1980’lerden beri kilo vermede garantili bir yol olarak özel ya da tıbbi olarak kullanılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü VLCD’lerin beden kitle indeksi 30’un altında olan hastalarda kısa süreli ve hızlı kilo kaybını sağlamak için kullanılması ve tıbbi gözetim olmadan uygulanmaması gerektiğini söylüyor. Düşük Kalorili Diyetler hakkında Dünya Sağlık Örgütü bu tür SENTEZ DİYETİ diyetler için günlük kalori miktarını 800 olarak belirlemiştir, ingiltere’de, en tanınmış VLCD muhtemelen Cambridge diyetidir. Bu diyete bir danışman ağı aracılığıyla ulaşılabilir.

Cambridge “tek kaynak” diyeti Dünya Sağlık Orgütü’nün önerisinden çok aşağıda, günlük olarak 408 kalori (1.60 cm.’nin altındaki kadınlar için) ya da 544 kalori (daha uzun boylu kadın ve erkekler için) içermektedir. Bu diyet protein bakımından yüksek, yağ ve karbonhidrat¬lar bakımından düşüktür. Beş kilodan fazla vermesi gerekenler için önerilmektedir. Şirket, bir defada 4 haftadan fazla uygulanmaması gerektiğini ve ayda ortalama 5 kilo verdirebileceğini söylüyor. Daha yavaş kilo vermek için “Düşük Kalorili Diyetler için” ve ürünler bir ya da iki öğünde yer değiştirebilir.