Ne zaman emekli olurum? Emeklilik Hesaplama ve sorgulama tablosu. Emeklilik gününüzü ve yaşınızı tabloda istenen bilgileri girerek öğrenebilirsiniz. Emeklilik maaşı hesaplama, ne zaman emekli olabilirim? öğrenme tablosu.

Ne zaman emekli olabilirim? Sayfamızda e-devlet emeklilik günü hesaplama tablosunu kullanarak ne zaman emekli olacağım? Sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bu form ile kesin olarak emekli olacağınız tarih ve emeklilik gününüz hesaplanabilir.

Ne zaman emekli olacağınız ve ne kadar emekli maaş ikramiyesi alacağınız ve ne kadar emekli maaş bağlanacağı değişmektedir. Bu konu hakkında Emeklilik hesaplama sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Önemli not: Emeklilik Sorgulama işlemleri hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz veya anlayamadığınız bir yer varsa SGK Emeklilik Uzmanlarımıza bunu danışabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için bizlere Yorum bölümünden yorum yazarak ulaşabilirsiniz umanlarımız sizlerin düşünlerine ve yorumlardaki yardım taleplerine bildirmiş olduğunu mail adresiyle size geri dönüş yapacaklardır. Ayrıca bu sayfada sorularınız değerlendirilecektir.

Emeklilik hesaplaması yapmak için şimdi yapmanız gereken, Emeklilik Hesaplama formunda istenen bilgiler, yaşınız, ilk işe giriş tarihiniz ve doldurulması gereken prim gün sayısı bilgilerinize göre emeklilik tarihinizi hesaplamak mümkündür. Bu tablo son emeklilik yasası güncellemesine göre hazırlanmıştır. Özellikle son düzenlemelerden sonra bildiğiniz üzere, emeklilik yaşında çok oynamalar oldu. Örneğin erkekseniz 8 Eylül 1976′dan önce işe girmeniz, kadınsanız da 1 Nisan 1981 tarihinden önce işe girmeniz çok önemli. Eğer daha sonra işe girdiyseniz maalesef emeklilik yaşınızda 3 ila 8 yıl arasında değişme olacaktır.

Ne Zaman Emekli olurum? SMS ile Öğrenme

SGK’nın 5502 SMS Bilgi Servisi Uygulaması ile de emeklilik sms ile öğrenme ve sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ne zaman emekli olurum? SMS ile öğrenme Uygulaması. SGK 5502 SMS Bilgi Servisi Rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

SORU SOR
 1. ibrahim işal

  1969 ocak doğumluyum 1987 temmuz bagkur ilk işe başlangıç tarihi 1996 giriş SSK 6498 hizmet günüm var 1986-1991 arasi bagkurda 3420 günüm var 2019 ocak da emeklilik başvurusu yapabilecegim soylendi. Dogrumu, onceden birlestirme yaptirmalimiyim?

  cevap yaz
 2. Tuğba Ulutaş

  Ben 89 yılında sigorta giriş tarihim ve şu an 1000 günüm var bana yaş haddi vurdumu nezaman emekli olurum

  cevap yaz
 3. Canan Okumuş

  Işe giriş tarihim.31.10.1983
  Doğum borçlanması yaparsam
  Emekli olabilirmiyim
  Halen aktif çalışıyorum
  Günlerim yeterlimi

  cevap yaz
 4. Emine Gündoğdu

  Yaşım 61, 362 gün prim var, 1973 sigorta başlangıcı, nasıl emekli olurum yada yatırılan primleri geri nasıl alırım

  cevap yaz
 5. Emine Kasap

  Sayın yetkili.
  22.08.1975 doğumluyum.
  Prim ödeme gün sayım 7128
  Sigorta giriş tarihim 01.03.1994 buna göre emekli olacağım tarih ve yaşı öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

  cevap yaz
 6. MenşureMen turalı

  Erken emekli olmak istiyorum
  01.11.1995 ssk girisim 4700 gün prim ödemem var 3 ay sonra 52 yaşında olacağım ve emeklilik yasim tamamlanmış olacak prim 3600 yada 4500 günden emeklilik için şartlarım uygunmu maaş ne alirim

  cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir