Ne zaman emekli olurum? Emeklilik Hesaplama ve sorgulama tablosu. Emeklilik gününüzü ve yaşınızı tabloda istenen bilgileri girerek öğrenebilirsiniz. Emeklilik maaşı hesaplama, ne zaman emekli olabilirim? öğrenme tablosu.

Ne zaman emekli olabilirim? Sayfamızda e-devlet emeklilik günü hesaplama tablosunu kullanarak ne zaman emekli olacağım? Sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bu form ile kesin olarak emekli olacağınız tarih ve emeklilik gününüz hesaplanabilir.

Ne zaman emekli olacağınız ve ne kadar emekli maaş ikramiyesi alacağınız ve ne kadar emekli maaş bağlanacağı değişmektedir. Bu konu hakkında Emeklilik hesaplama sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Önemli not: Emeklilik Sorgulama işlemleri hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz veya anlayamadığınız bir yer varsa SGK Emeklilik Uzmanlarımıza bunu danışabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için bizlere Yorum bölümünden yorum yazarak ulaşabilirsiniz umanlarımız sizlerin düşünlerine ve yorumlardaki yardım taleplerine bildirmiş olduğunu mail adresiyle size geri dönüş yapacaklardır. Ayrıca bu sayfada sorularınız değerlendirilecektir.

Emeklilik hesaplaması yapmak için şimdi yapmanız gereken, Emeklilik Hesaplama formunda istenen bilgiler, yaşınız, ilk işe giriş tarihiniz ve doldurulması gereken prim gün sayısı bilgilerinize göre emeklilik tarihinizi hesaplamak mümkündür. Bu tablo son emeklilik yasası güncellemesine göre hazırlanmıştır. Özellikle son düzenlemelerden sonra bildiğiniz üzere, emeklilik yaşında çok oynamalar oldu. Örneğin erkekseniz 8 Eylül 1976′dan önce işe girmeniz, kadınsanız da 1 Nisan 1981 tarihinden önce işe girmeniz çok önemli. Eğer daha sonra işe girdiyseniz maalesef emeklilik yaşınızda 3 ila 8 yıl arasında değişme olacaktır.

Ne Zaman Emekli olurum? SMS ile Öğrenme

SGK’nın 5502 SMS Bilgi Servisi Uygulaması ile de emeklilik sms ile öğrenme ve sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ne zaman emekli olurum? SMS ile öğrenme Uygulaması. SGK 5502 SMS Bilgi Servisi Rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

SORU SOR
 1. Zafer vural

  Sigorta başlangıcım 1989 kasım 1888 gün sigortam var temmuz 2000 itibari ile emekli sandığına tabiyim ne zaman emekli olabilirim

  cevap yaz
 2. Fahri tütüncü

  1965 doğumluyum 1983 ilk işe başlangıç tarihi 2000 yılından önce 2150 gün hizmet günüm var 2005 yılından 210 gün bağkur um var 2015 yılından sonra 1200 günüm var nasıl emekli olabilirim (44000 bin bağkur borcum vardı yok saydırdı)

  cevap yaz
 3. BEKİR KAYSİCİLER

  01.11.89 Ssk girisim sgk ya dilekçe verdiğimde prim yatmadigi için 01.02.90 Ssk girişim denerek 01.11.89 icin mahkeme acabilecegim,bugün itibari ile emekli olacagim soylendi.Bende 2016 yılı Ocak ayinda kendim dava actim.İş mahk.ve bölge istinaf mahk.davayı kazandım. Dosyam su anda yargitayda
  (size sormak istediğim soru yargitaydan onaylanıpta gelirse 01 11 89 a gore 2017 agustosta emekli olmam gerekiyordu geriye donuk 1 yıllık emeli maasi + ödenen bayram ikramiyelerini alacakmıyim veya ne gibi bir sonuç olacak benim icin bunun hakkında bilgi rica ediyorum.)
  Ssk girişim askerden sonra olduğu için 94 yılında 18 ay 540 gün askerlik ödemesi yaptım.

  cevap yaz
 4. Zafer vural

  1.11.1988 ssk başlangıcım 1888 gün sigorta 14.7.2000 itivari ile em.sandığım var ne zaman emekli olabilirim

  cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir