SGK Rapor Girişi

SGK Rapor Girişi süresi ve SGK Rapor Parası Hesaplama Takip Formu Dilekçesi,Cezası Hakkında SSK Rapor SGK Rapor Girişi Ekranı Bildirim işlemleri

SGK Rapor Girişi Vizite Süresi ve SGK Rapor Parası Hesaplama Takip Formu Dilekçesi,Cezası Hakkında SSK Rapor SGK Rapor Girişi Ekranı Bildirim işlemleri burada yapılmaktadır !

SGK Rapor Girişi Sorgulama Rapor parası hesaplama ve online olarak SSK RApor girişi süresini ve rapor parasını bu bağlantı adresinden “E-SGM HİZMET SORGULAMA EKRANI” sayfasından anında SGK Rapor Girişi hakkında detaylı bilgilere ve hesaplamalara ulaşabilirsiniz. SGK Rapor paranızın yatıp yatmadığını öğrenmek için SGK Rapor Girişi hakkında sormak istediğiniz özel Soru ve Görüşleriniz için bize yazabilirsiniz size daha faydalı ve yardımcı olmamız için lütfen alt kısımdaki yorum bölümünden istek soru ve önerileriniz için yazınız görüşleriniz ve düşünceleriniz bizim için önemlidir. Özel Soru ve Yorumlarınız SGK Yazarlarımız tarafından 24 Saat içerisinde cevaplan maktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu, hayatımızın her alanında hayatımızı kolaylaştırmaya çalışan bir devlet kurumu olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Raporlu geçirdiğimiz süre de işveren tarafından kesilen yevmiye Sgk rapor parası olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödemesi gerçekleştirilmektedir. Rahatsızlığınızdan dolayı aldığımız rapor Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigortalı olarak çalışana aldığı raporun gün sayısı üzerinden hesaplanarak ödenmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışma hayatınıza başladığınız ilk günü ve işe giriş işten çıkışınızı ve SGK Hizmet Dökümleri ve “SGK işe Giriş” bilgilerinizi ilgili bağlantıdaki adresimizden bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortaları Kanunun ilgili maddeleri uyarınca 3 çeşit Sgk rapor parası (geçici iş göremezlik ödeneği) vardır. Eğer sigortalı çalışan iş yerinde bir kaza geçirdi ise ya da bir meslek hastalığından dolayı rapor aldı ise Sgk rapor parası halk arasında yaygın olarak bilinen adı ile rapor parası, istirahat parası alabilir. İkincisinde ise herhangi bir rahatsızlığı nedeniyle sigortalı rapor almış ise rapor alım tarihinden evvel üç ay (doksan gün) prim ödenmiş olması şartıyla ve raporun üçüncü gününden başlayarak rapor parası alabilir.

SGK Rapor Girişi hakkında Bir diğeri de, bayan çalışanın doğum gerçekleştirmesi sonunda doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra ki 8 hafta çoklu gebeliklerde ise doğumdan önce 10 haftada çalışmadığı her gün için Sgk rapor parası ödenir. Ancak sigortalı bayan çalışanın doğumdan önceki üç ay yani doksan gün düzenli prim ödemiş olma şartı aranır. Sosyal Güvenlik Kurumu, geçici iş göremezlik ödeneği ayakta tedaviler de ve yatarak tedaviler de farklı hesaplanmaktadır. Emeklilik Hesaplama SGK ilk işe giriş tarihinden itibaren şuanki sigortalılık durumunuza kadar olan süre içerisindeki Emeklilik Hizmetleri ve Ne zaman emekli olurum sorunuzun yanıtı bu bağlantıdan bulabilirsiniz bir çok özel soru istekler ile karşılaşıyoruz bu konuda belirtilen sayfamızdaki bağlantıyı ziyaret etmelisiniz.

 SGK RAPOR GİRİŞİ EKRANI İÇİN ALT KISIMDA SAĞLIK ÖDEMELERİ SAYFASI

SGK Rapor Girişi Vizite Ekranı için Tıklayın
SGK Rapor Girişi Vizite Ekranı için Tıklayın

Sgk Rapor parası gerekli belge ve bilgilerin Sosyal Güvenlik Kurumuna intikal etmesinin ardından incelenerek sonuçlandırılır. Bu incelemenin ardından geçici iş göremezlik ödeneği, istirahat parası kurum tarafından PTT şubelerine yatırılır. Tarafınıza ait rapor paranızın PTT şubelerine yatıp yatmadığını çevrim içi işlemlerden öğrenmek istiyorsanız e-devlet kullanıcı olmanız gerekmektedir. E-devlet kullanıcı olabilmeniz içinde bir e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-devlet şifrenizi Nüfus Cüzdanınız ile birlikte herhangi bir PTT şubelerinden temin etmeniz mümkündür. E-devlet şifrenizi aldıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden Sosyal Güvenlik Kurumunun e-hizmet sitesinden Sgk rapor parası PTT şubelerine yatıp yatmadığını bir tık ile kontrol edebilme imkanına sahipsiniz.