Ne zaman emekli olurum? Emeklilik Hesaplama ve sorgulama tablosu. Emeklilik gününüzü ve yaşınızı tabloda istenen bilgileri girerek öğrenebilirsiniz. Emeklilik maaşı hesaplama, ne zaman emekli olabilirim? öğrenme tablosu.

Ne zaman emekli olabilirim? Sayfamızda e-devlet emeklilik günü hesaplama tablosunu kullanarak ne zaman emekli olacağım? Sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bu form ile kesin olarak emekli olacağınız tarih ve emeklilik gününüz hesaplanabilir.

Ne zaman emekli olacağınız ve ne kadar emekli maaş ikramiyesi alacağınız ve ne kadar emekli maaş bağlanacağı değişmektedir. Bu konu hakkında Emeklilik hesaplama sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Önemli not: Emeklilik Sorgulama işlemleri hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz veya anlayamadığınız bir yer varsa SGK Emeklilik Uzmanlarımıza bunu danışabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için bizlere Yorum bölümünden yorum yazarak ulaşabilirsiniz umanlarımız sizlerin düşünlerine ve yorumlardaki yardım taleplerine bildirmiş olduğunu mail adresiyle size geri dönüş yapacaklardır. Ayrıca bu sayfada sorularınız değerlendirilecektir.

Emeklilik hesaplaması yapmak için şimdi yapmanız gereken, Emeklilik Hesaplama formunda istenen bilgiler, yaşınız, ilk işe giriş tarihiniz ve doldurulması gereken prim gün sayısı bilgilerinize göre emeklilik tarihinizi hesaplamak mümkündür. Bu tablo son emeklilik yasası güncellemesine göre hazırlanmıştır. Özellikle son düzenlemelerden sonra bildiğiniz üzere, emeklilik yaşında çok oynamalar oldu. Örneğin erkekseniz 8 Eylül 1976′dan önce işe girmeniz, kadınsanız da 1 Nisan 1981 tarihinden önce işe girmeniz çok önemli. Eğer daha sonra işe girdiyseniz maalesef emeklilik yaşınızda 3 ila 8 yıl arasında değişme olacaktır.

Ne Zaman Emekli olurum? SMS ile Öğrenme

SGK’nın 5502 SMS Bilgi Servisi Uygulaması ile de emeklilik sms ile öğrenme ve sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ne zaman emekli olurum? SMS ile öğrenme Uygulaması. SGK 5502 SMS Bilgi Servisi Rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

SORU SOR
 1. murat karademir

  Merhaba kolay gelsin. Doğum tarihim 03.07.1973. 4/a ilk işe girişim 15.05.1989. 4/a gün sayım 2.356. Halihazırda 4/b’liyim. 4/b gün sayısı ise 2.520 gündür. Ben hangisinden emekli olabilirim veya olmalıyım. 4/a ‘ya geçmeli miyim? Yoksa 4/b ‘de devam mı etmeliyim ? Beni bu çıkmazdan kurtarır mısınız? Çok teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

  cevap yaz
 2. veli mercan

  08.06.1968 dogumluyum 1.08.1988 işe başlama tarihim ne zaman emekli olurum bürüt 3200 maaş bodrom ne kadar emekli maaşı bağlanır

  cevap yaz
 3. oznur sahin

  Merhaba ,
  5825 günden 6437 gün ssk günüm var,fazla çalışılan yıllar için emekli olunduğunda her ay için 50 TL gibi bir kesinti olacağı söyleniyor ,bu doğrumu acaba ?böyle bir şey var mı?bilgi rica olunur

  cevap yaz
 4. serdar şahin

  mrb serdar şahin ben 4A ssk lıyım işe Giriş Tarihi 08 06 1989 tarihinde Toplamda 6310 Günüm var yeni yasada hak ettiğimiz emekliliği emekli olma Gibi bir planınız varmı yeter artık ALLAH rızası için birazda hak edeni Düşünün seçimlerde geliyor haber veriyim dedim.

  cevap yaz
 5. burak uran yazıcı

  mrb.. 20.08.1971 doğumluyum…21-04-1989 işe girişim var 4a dan…3358 günüm var ..hesaplama yapılınca birçok şart çıkıyor karşıma.. 51 yaş 25 yıl sigortalılık ..5450 günn… ben hangisinden emekli olabilirim

  cevap yaz
 6. Ferit çil

  Aslen 1970 doğumluyum ancak 1974 olarak nüfusa kaydedilmiş.size sorum emekli olabilmek için yaşı büyütme şansım varmı, var ise bu sigorta başlangıcını etkiler mi emekli olan 55yaşı aşağı çekermi. Yada sizce ne yapmalıyım.cevap verirseniz çok memnun oldum .teşekkürler

  cevap yaz
 7. Ferit çil

  Sigorta başlangıcım 1995 bağkurda var 1600 gün .aktarırsam emeklilik için avantajı olurum teşekkür ederim

  cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir