Emekli Sandığı

Emekli Sandığı

Emekli Sandığı Sorgulama 

Emekli Sandığı Hizmetleri hakkında Tüm Ayrıntılı ve detaylı bilgileri bulabileceğiniz bu sayfa ile siz sevgili ziyaretçilerimiz için emekli maaş hesaplama, Emeklilik Sorgulama ve Hizmet dökümü alma işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Emeklilik hesaplama ve sorgulama işlemlerini “Emekli Sandığı” bu sayfa üzerinden kolaylıkla yapabilecekler. Bağkur, SGK, SSK, Sosyal Güvenlik Kurumu’da dahil olmak üzere Tüm “SGK Sorgulama” işlemlerinizi ilgili bağlantı adresini tıklayarak yapabilirsiniz.

İlgili Kuruma Bağlı Genel Müdürlüğü 5434 sayılı kanunla, kamu kesiminde çalışan memurlarla askeri personelin emekliliklerinde ve maluliyetlerinde kendilerinin, ölümleri halinde ise dul ve yetimlerinin sosyal güvenliklerini sağlamak amaçlanmıştır. Bu konuyla ilgili sayfamız üzerinden bir çok sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Sormak istediğiniz tüm özel soru ve önerileriniz için lütfen sayfamızın altındaki yorum bölümünden bizlere iletin 7/24 Soru ve görüşleriniz değerlendirilip size geri dönüş yapılacaktır.

Nezamanemekliolurum.com’un “SSK Sorgulama” Sayfası yoluyla, Bağkur, SGK, SSK ve İlgili Kurumlara bağlı Emeklilik ve Gerekli Hizmet Dökümü belgeleri ve detayları hakkında tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

4C(Kamu Çalışanları) İkramiye ve Maaş Hesaplama

Emekli Sandığı

 T.C. E. Sandığı Genel Müdürlüğü Hizmetleri

İligili Hizmetlerle alakalı aşağıda sizlere diğer yapabilceğiniz sorgulama işlemlerinden bahsetmek isteriz alt kısımda bulunan konu başlıklarına göre sizin aradığınız sorgulama işlemiyle alakalı bağlantı adresini tıklayarak sorgulama yapabileceksiniz. Öğrenmek istediğiniz sorgulamalar arasında, İlaç Kullanım süresi, Emekli Aylık bilgisi, Muayene katılım payı, öncelikli Tüm E. Sandığı hizmetlerinden kolayca bu “SGK” bu adresten yararlanarak diğer tüm sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Doğum tarihinizi, cinsiyetinizi ve Emekli Sandığı’na tabi hizmetlerin başlangıç ve ayrılış tarihlerini seçiniz. Halen Emekli Sandığı’na tabi çalışıyorsanız ayrılış tarihini seçmeyin. Görevden ayrılıp yeniden giriş yapılmışsa her biri için başlangıç ve ayrılış tarihlerini seçiniz. Eğer diğer sosyal güvenlik kuruluşlarında da geçen hizmetleriniz varsa ilgili tablodan girişlerini yapınız.

 1. Emekli Sandığı Emekli Aylık Bilgilerini Görme
 2. Emekli Sandığı İlaç Kullanım Süresini Görme
 3. Emekli Sandığı Muayene Katılım Payı
 4. İştirakçi (Çalışan) İşlemleri için tıklayın.
 5. Emekli Sandığı Hizmet Hesaplama

4C EMEKLİLİK HİZMET SÜRESİ VE YAŞ HESABI

*Doğum tarihinizi yazıp, cinsiyetinizi seçiniz.
*4/c (Devredilen Emekli Sandığı) kapsamındaki hizmetlerinizi, başlangıç ve bitiş tarihlerine uygun olarak belirtiniz.
*Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız her biri için başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle” butonunu kullanarak belirtiniz.
* 4/a (Devredilen SSK), 4/b (Devredilen Bağ-Kur) ve diğer(506 SK/20.Md tabi geçen) hizmetleriniz varsa ilgili alandan hizmetlerinizi ekleyiniz.
*4c’ye(Devredilen Emekli Sandığı) tabi emeklilik yaş hesabınız tamamen girdiğiniz bilgiler esas alınarak yapılmakta olup bilgilendirme amaçlıdır. Resmi bir işlemde kullanılamaz.
*Hiçbir surette resmiyet arzetmemektedir.
*Aynı tarihlere rastlayan hizmetleriniz varsa, çakışan sürelerden bir tanesi dikkate alınacaktır.
*18 Yaş altı hizmetleriniz, ancak Kaza-i Rüşt kararı ve/veya 18 yaş öncesi yaş tashihi geçerliliği durumunda dikkate alınacaktır.
*Fiili hizmet zammı süresinden yararlanan kişilerde bu tablo uygulanmamaktadır.
4c Emeklilik Hesaplama

 • (*) Doğum tarihi ve Cinsiyet seçiniz.
 • 4C’ye (Devredilen Emekli Sandığı) tabi hizmetleriniz.
 • 4B’ye (Devredilen BAĞ-KUR) tabi hizmetleriniz.
 • 4C’ye (Devredilen Emekli Sandığı) tabi borçlanılan.
 • Diğer hizmetleriniz.
 • 4a (Devredilen SSK) hizmetleriniz.

Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyu

Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyu ile Bitkisel çözüm

Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyu

Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyunun iyi geldiğini uzman hekimler onayladı. Yüksek Tansiyonu olan kişiler Pancar Suyu Tüketirlerse Tansiyonlarının dengelediklerini göreceklerdir. Pancar Suyu Hazırlanışı kolaydır. İsterseniz Suyunu Sıkabilirsiniz yada Mikser Robottan Geçirerek de suyunu çıkartıp Günde 1 Bardak Sabah kahvaltısından sonra yada kahvaltıyla birlikte tüketmeniz tavsiye edilir. Aynı zamanda geceleri yatmadan 2 saat önce 1 bardak daha içerseniz Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyunun ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.

Kırmızı pancar suyunun yüksek tansiyonu düşürebileceği belirlendi.
İngiltere’deki Barts ve Londra Tıp Fakültesi’nden bilim insanlarının yaptığı araştırma, günde bir bardak pancar suyu (250 ml) içenlerin yüksek tansiyonunun normal seviyeye indiğini gösterdi.
Kırmızı pancar suyunun etkisinin en fazla içildikten 3-6 saat sonra görüldüğü belirtildi.
Araştırmacılar, pancarda bulunan nitratın kan damarlarını genişlettiğini ve böylece tansiyonu düşürebildiğini vurguladı.
Bilim insanları, pancar suyunun idrarın pembeleşmesine yol açabileceğine de dikkati çekti.
“Hypertension” dergisinde yayımlanan çalışmaya imza atan bilim insanları , pancar suyunun uzun vadedeki etkisinin daha geniş çaplı araştırılması gerektiğini de kaydetti.

Yüksek Tansiyon için Pancar Suyu ile Bitkisel Tedavi Nasıl Yapılır?

Kırmızı pancar suyunun yüksek tansiyonu düşürebileceği belirlendi

İngiltere’deki Barts ve Londra Tıp Fakültesi’nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, günde bir bardak pancar suyu (250 ml) içenlerin yüksek tansiyonunun normal seviyeye indiğini gösterdi.

Kırmızı pancar suyunun etkisinin en fazla içildikten 3-6 saat sonra görüldüğü belirtildi.

Araştırmacılar, pancarda bulunan nitratın kan damarlarını genişlettiğini ve böylece tansiyonu düşürebildiğini vurguladı.

Bilim adamları, pancar suyunun idrarın pembeleşmesine yol açabileceğine de dikkati çekti.

“Hypertension” dergisinde yayımlanan çalışmaya imza atan bilim adamları, pancar suyunun uzun vadedeki etkisinin daha geniş çaplı araştırılması gerektiğini de kaydetti.

Yüksek Tansiyon Nedir? Yüksek Tansiyon Nasıl Tedavi Edilir?

Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyu Uzmanlar Tarafından iyi geldiği kanıtlanmıştır. Yüksek tansiyon (hipertansiyon) terimi atardamarlardaki büyük kan basıncının 150 mmHg (mm cıva basıncı), küçük kan basıncının ise 90 mmHg’ye eşit ya da daha yüksek olduğu durumlarda kullanılır. Tansiyonu uzun sürelerle bu değerlerin üstüne çıkan bireylerde beyin, böbrek, kalp ve damar has­talıklarının daha çok görüldüğü ve ge­nellikle tansiyonu normal olanlara oranla yaşam süresinin daha kısa olduğu kanıtlanmıştır.

Büyük kan basıncı (büyük tansiyon) kaç olursa olsun, küçük kan basıncı (küçük tansiyon) 90 mmHg ya da daha yüksekse sistemli yüksek tansiyon söz konusudur ve tedavi edilmesi gerekir. Son istatistiklere göre normalin üst sınırına yakın küçük kan basıncının (85-89 mmHg) bile bir risk etkeni olduğu anlaşılmaktadır.

Küçük (diyastolik) tansiyonun yük­sek olmadığı, yani 90 mmHg’nin altın­da kaldığı, yalnız büyük (sistolik) tansiyonun yükseldiği durumlarda sistolik yüksek tansiyon söz konusudur. 70 yaşın altındaki kişilerde küçük tansiyon 90 mmHg’nin altında kalırken büyük tansiyon 160 mmHg ve daha yüksekse tedavi edilmesi gerekir. 70 yaşın üzerinde tedaviyi başlatacak büyük tansiyon değeri 170 mmHg ve daha üstüdür.

Hipertiroidizm, aort kapak yetmezliği ve atar-toplar damar bağlantılarında büyük tansiyon yüksek olmasına karşın ilaç tedavisi gerekmez. Bu durumlarda asıl hastalık tedavi edilmelidir. Yüksek Tansiyona Karşı Kırmızı Pancar Suyu ilgili yazımızdaki bağlantı adresinde mevcut olan Tansiyon Düşürme ve Bitkisel Tedavi için Resimli anlatımlı Resim Galerimizi gezmenizi tavsiye ederiz.

Google Sınır Tanımıyor

Google Sınır tanımıyor

Kimsenin Gitmeye Cesaret Edemediği Yere Google Gitti!

Google Sınır Tanımıyor Bu yazımızdaki Foto Galerideki Resimlerden de anlaşıldığı gibi Google ve Namie-machi belediye başkanı işbirliği yaparak terk edilmiş kasabanın bugünkü görünümünü Street View arabasıyla görüntülediler. Belediye Başkanı Tamotsu Baba, fotoğraflar sayesinde nükleer bir felaketin çevreye ve insan yaşamına nasıl zarar verdiğini tüm dünyanın göreceğini söyledi. Google Dünyada büyük yankılar uyandıran bir şirket gerçekten günümüzün en iyi arama motorlarından biridir.

Boğaz Ağrılarına Kesin Çözüm

Boğaz Ağrılarına Bitkisel Çözüm

Boğaz Ağrılarına Bitkisel Tedavi ile Kesin Çözüm 

Boğaz Ağrılarına Kesin Çözüm için Bunun sebebi Bademcik, ağızda dilin arkasında (yutakta) bulunan lenf bezlerine denir. Sık sık şiştiği için halk arasında olumsuz bir imajı olan bademcikler aslında vücudumuzu enfeksiyonlara karşı korur. Yani boğaz girişinin bekçiliğini yaparlar.
Özellikle sonbahar ve kış aylarında yoğunlaşan bademcik iltihapları aynı zamanda boğaz bölgesindeki bütün anjinler eşlik eder. Özellikle çocuklar beslenmelerine dikkat etmediği için sık sık bademcik iltihabı rahatsızlığı yaşarlar. Boğaz Ağrılarına Kesin Çözüm için Çeşitli bakteri ve virüsün sebep olduğu bademcik iltihabı çocukların yutkunmalarında zorluk verir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?
Bademcik iltihabının en önemli belirtisi yutkunma zorluğudur. Bununla birlikte yüksek ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, halsizlik, bulantı ve kusma da görülür. Ağrı bazen kulak bölgesine de vurabilir. Ağız iyice açılarak dikkatli bakıldığında, bademciklerin şiştiği ve kızardığı, bazen de üzerlerinde krem renkli lekelerin olduğu görülür.
Bu durumda uzman yardımı alabileceğiniz gibi evinizde de pratik ve doğal yöntemlerle çözüm bulabilirsiniz.
Bir bardak kaynatılmış ve soğutulmuş suyun içine, bir tatlı kaşığı karbonat atıp, 6-7 damla tentürdiyot damlatın. Bildiğimiz kulak kürdanına yine bir damla tentürdiyot damlatarak, öncelikle çocuğunuzun ya da kendinizin iltihaplı boğaz bölgesini temizleyin. Boğaz Ağrılarına Kesin Çözüm için Daha sonra sorunlu boğaza gargara yapın.

PRATİK BİTKİSEL FORMÜLLER
* Kekik, okaliptüs, ıhlamur, kuşburnu, ebegümeci, böğürtlen, adaçayı, sinirli ot ve kayışkıran gibi bitkilerin hepsi ya da bulunanlar, 2 litre sıcak suya birer tutam atılıp, 1 saat demlenir. Bu karışımın bir günde, su yerine içilerek tüketilmesi gerekir.
* Ağız içinden bademcikler üzerine tuz sürülürse iltihabı boşaltır.
* Erik yaprakları kaynatılıp, su ile gargara yapılır.
* 1 bardak suya 1 kaşık dövülmüş kenevir konur. 10 dakika bekletilip 1 günde tüketilerek içilir.
* 1 bardak kaynar suya, 10–12 gram adaçayı konulup, 5 dakika kaynatılır. Oluşan karışımla boğaz gargara yapılır.

Kainat Eczanesinden Önerilen Bitkiler

Karahindiba (Taraxacum officinale): Bademcik iltihabı için, 30 gr. karahindiba kökünü 500-750 ml suda, suyun yarısı buharlaşıncaya dek yavaş yavaş kaynatın ve için.
Böğürtlen (Rubus): Böğürtlen kökleri en eski bademcik iltihabı ilacıdır.
Adaçayı (Salvia officinalis): Bademcik iltihabının tedavisi için sıcak gargara yapılması uygundur. Bitkiye bu özelliğini veren şey, rahatlatıcı ve sıkıştırıcı bir etkisi ve antimikrobiyal özelliği olan tanendir.
Sarımsak (Allium sativum): Sarımsak bademcik iltihabı dahil olmak üzere her türlü boğaz iltihabına karşı son derece etkili bir bitkidir. Ürolog Dr. James Balch ve karısı diplomalı beslenme uzmanı Phyllis, hem boğaz ağrısı hem de bademcik iltihabı için, günde iki sarımsak kapsülü tavsiye ediyor. Boğaz Ağrılarına Kesin Çözüm için bu sayfamızdaki detaylı resimli anlatımlardan faydalanabilirsiniz.