Düğün Kredisi Veren Bankalar

Düğün Kredisi Veren Bankalar, Evlilik kredisi son dönemlerde en çok kullanılan kredi türlerinden biri olmuştur. Evlilik masraflarını karşılamakta zorluk çekenlerin başvurduğu evlilik kredilerini veren bankalar ve evlilik kredisi başvurusu hakkındaki bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.Düğün Kredisi Veren Bankalar 

AKBANK:AKBANK düğün yapmak isteyenlere kredi seçeneği sunan bankalardan biridir. Kredinizi şubelerden kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu için gerekli belgeler:

 • Kimlik belgesi fotokopisi,
 • İkametgah,
 • Gelir belgesi gerekmektedir.

AKBANK ile %1,19 faiz oranıyla en fazla 75.000 TL düğün kredisi kullanabilirsiniz. 36 aya kadar vade sağlanabilmektedir. Ödemelerinizi erteleme şansınız bulunmaktadır. En fazla 33 ay erteleyebilirsiniz.Albaraka Türk:

Albaraka Türk bir katılım bankasıdır. Bu yüzden faiz oranları değil kâr oranları sunulmaktadır. Düğün Organizasyonu Finansmanı ile 250.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. 3,30 kâr oranı ile 36 aya kadar vade sağlanmaktadır.Halkbank:

Evlilik kredisi Halkbank ile sağlanan bir kredi çeşidi değildir fakat Halkbank ihtiyaç kredileri düğününüz için kullanılabilecek bir kredidir. Faiz oranları %1,97’den başlamaktadır. Kredinizi 48 ya kadar vadelendirebilirsiniz.Kuveyt Türk:

Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı ile düğün yapmak isteyenlerin ihtiyacını karşılayan bir katılım bankasıdır. Kâr oranı %2,26’dan başlamaktadır. Masraflarınıza yetecek kadar finansman hizmeti alabilirsiniz. 48 aya kadar vade sağlanmaktadır.

Odeabank:

Odeabank’ın ihtiyaç kredisini evlilik masraflarınız için kullanabilirsiniz. 10.000 TL ve üzerindeki tutarlar için 48 ay vade sağlanmaktadır. Bu kredi için faiz oranı ise %2,35’ten başlamaktadır. Odeabank şubelerinden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan başvurularınızı yapabilirsiniz.

Türkiye Finans:

Türkiye Finans Katılım Bankası, İhtiyaç Finansmanı’na bağlı Evlilik Finansmanı sayesinde %2,21 kâr oranında başlayan kredi kullanabilirsiniz. 48 aya kadar vade sağlanabilmektedir. Türkiye Finans evlilik kredisi hesaplama aracı ile ödemeleriniz ve vadeleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu krediye başvurmak için gerekli belgeler şunlardır:

 • Kimlik belgesi ve kimlik belgesi fotokopisi,
 • Gelir belgesi / maaş bordrosu
 • İşletme sahipleri için Ticaret Sicil Gazetesi, gelir tabloları, vergi levhası ve imza sirküleri,
 • Proforma faturası,
 • Gerekli durumlarda kefil veya teminat belgeleri de istenebilmektedir.

VakıfBank:

Vakıfbank ile düğün masraflarınız için ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Faiz oranları %1,98’den başlamaktadır. 48 aya kadar vade sağlanmakla beraber ödemelerinizi 3 aylık dönemlere bölebilirsiniz. Kredi kullanan kişi için hayat sigortası yapılmaktadır. Kredi kullanımı için teminat istenebilmektedir. Krediye başvurmak için gerekli belgeler şunlardır:

 • Kimlik belgesi ve fotokopisi,
 • Gelir belgesi,
 • Gerekli durumlarda teminat veya kefil belgeleridir.

Yapı Kredi:

Düğün masraflarınız için Yapı Kredi Evlilik Kredisi seçeneğini kullanabilirsiniz. Başvurunuzu Yapı Kredi şubelerinden, internet bankacılığı üzerinden, mobil bankacılıktan, SMS göndererek ya da telefon bankacılığından yapabilirsiniz. Faiz oranı %2,55’ten başlamaktadır. 48 ay vade imkânı ile en fazla 100.000 TL kullanabilirsiniz. Yapı Kredi’ye ait bu düğün kredisine başvurmak için gerekli belgeler şunlardır:

 • Kimlik belgesi fotokopisi: Başvuran ve varsa kefil için getirilmelidir.
 • Gelir belgesi: Çalışan kişiler son iki aya ait güncel maaş bordrosu getirmelidir. Serbest meslek sahipleri vergi levhalarını getirebilir. İşletme sahipleri imza sirküleri, yetki belgesi gibi belgeler getirmelidir. Emekliler maaş cüzdanı fotokopilerini getirmelidir. Eğer kişinin kira geliri varsa tapu ve kira sözleşmesi de getirilmelidir. Bu belgeler de hem başvuran için hem de varsa kefil için gereklidir.
 • Yer beyanı: Başvurana ve varsa kefile ait, son üç ay içerisinde alınmış ikametgah kağıdı getirilmelidir. İkametgah kağıdı getiremeyen kişiler kendi adına yapılmış olan elektrik, su, telefon, doğalgaz vb. aboneliklerine ait son 3 aylık döneme ait fatura getirmelidir. Faturaların aslının getirilmesi zorunludur.

SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLAR