Ek Ders ücreti ne kadar 2013

Ek Ders ücreti ne kadar 2013 için Sürekli Güncel Açıklamalar burada!

Ek Ders ücreti ne kadar 2013 için belirlenmiş durumda,  Birçok eğitimcinin ve öğretmenin aklına ek ders ücretlerinin son durumu nedir? Diye merak ettirmektedir.İşte Tüm Sorularınızın Yanıtını burada bulacaksınız.  2013’te ek ders ücretleri ne kadar artacak ve Ek Ders ücreti ne kadar 2013 için açıklanan ek ders ücretleri için bu sayfamızdan güncel olarak yararlanabilirsiniz. Sürekli bu konu hakkında güncellenen sayfamız üzerinden sormak istediklerinizi ve merak ettiklerinizi sayfamızın altındaki yorum bölümünden yorum yazarak bildirebilirsiniz aynı anında soru cevap şeklinde siz sevgili ziyaretçilerimize dönüş sağlanacaktır.

Faruk Çelik’in asgari ücret zammını açıklamasının ardından birçok eğitimcinin ve öğretmenin aklına ek ders ücretleri geldi. 2013’te ek ders ücretleri ne kadar artacak…

Ek Ders ücreti ne kadar 2013

2013 Gündüz ek ders ücreti gece ek ders ücreti ne kadar olacak? Normal eğitim, özel eğitim ek ders ücreti 2013 de ne kadar olacak? Y.Lisans ve Doktoralı öğretmenlerin ek ders ücreti ne kadar olacak? Ek Ders ücreti ne kadar 2013 için öngörülen ve sürekli son dakika gelişmeleri burada sizler için paylaşacağız.

Ek Ders ücreti ne kadar 2013 için Açıklanan İşte tüm soruların cevabı…

Öğretmenler  2013 de tüm memur zammı gibi %3 zamdan faydalanacak. Ek ders ücretleri de 2013 de %3 artacak. Ek Ders ücreti ne kadar 2013 Hesaplama Tablosu ve Ek ders ücretleri hakkında son dakika haberler ve güncel gelişmeleri takip edebileceğiniz bir sayfa hazırladık. Bu konumuzda 2 başlık altında aşağıda sizlere açıklamış bulunmaktayız. Ücretleri inceleyebilirsiniz.

Normal Süreçteki Eğitim Alanları için belirlenen Ücretler 

Gündüz 10,02 TL bürüt – 8,45 TL.  Net – 2013’te 8.70 TL olacak –

9,13 TL Yüksek lisans

9,97 Doktora

Gece 10,74 TL bürüt – 9,06 TL  net – 9.33 TL olacak

Özel eğitim Alanları için Belirlenen Ücretler

Gündüz 12,53 TL bürüt – 10,57 TL net – 10,89 olacak
Gece 13,42 TL bürüt – 11,32 TL net

2013’te 11,66 olacak.

2012de belirlenen maaş katsayısı üzerinden ödendiği için geçmişe dönük ek ders farkları öğretmenlere 1 aylık olarak ödenecek. Ayrıca farkları öğretmenlere 1 aylık olarak ödenecek.

Aralık ayı enflasyon farkları çıkarsa hem maaş hem de ek dersler için öğretmenlere ödenecek. İlgili konu için Resmi kayıtlara göre açıklanan “Ek Ders ücreti ne kadar 2013” sorularınızın yanıtı bu İnternet adresimizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Önemli Not:  2012’de belirlenen maaş katsayısı üzerinden ödendiği için geçmişe dönük ek ders farkları öğretmenlere 1 aylık olarak ödenecek. Ayrıca farkları öğretmenlere 1 aylık olarak ödenecek.

Aralık ayı enflasyon farkları çıkarsa hem maaş hem de ek dersler için öğretmenlere ödenecek.

Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi?

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu olsun. Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi?

Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi ? Öğretmenler bu sorunun cevabını merak ediyor; 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi? Bu konuda yönetmelik ne diyor? Bu konuda MEB ne diyor? İşte Milli Eğitim Bakanlığınızın yönetici ve öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararı.

MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi? evet ödenir.
b) (Değişik  :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar. Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi? sorunuzun yanıtı burada.

(2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.)  Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

Öğretmenler için 23 Nisan'da ek ders ücreti verilecek mi?

Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez. Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi? Konulu yazımızda bu konuda detaylı bilgi verilmiştir.

Kararda da açıkça belirtildiği gibi resmi günlerde öğretmenlere ek ders ücreti ödenir…