Ek Ders ücreti ne kadar 2013

Ek Ders ücreti ne kadar 2013 için Sürekli Güncel Açıklamalar burada!

Ek Ders ücreti ne kadar 2013 için belirlenmiş durumda,  Birçok eğitimcinin ve öğretmenin aklına ek ders ücretlerinin son durumu nedir? Diye merak ettirmektedir.İşte Tüm Sorularınızın Yanıtını burada bulacaksınız.  2013’te ek ders ücretleri ne kadar artacak ve Ek Ders ücreti ne kadar 2013 için açıklanan ek ders ücretleri için bu sayfamızdan güncel olarak yararlanabilirsiniz. Sürekli bu konu hakkında güncellenen sayfamız üzerinden sormak istediklerinizi ve merak ettiklerinizi sayfamızın altındaki yorum bölümünden yorum yazarak bildirebilirsiniz aynı anında soru cevap şeklinde siz sevgili ziyaretçilerimize dönüş sağlanacaktır.

Faruk Çelik’in asgari ücret zammını açıklamasının ardından birçok eğitimcinin ve öğretmenin aklına ek ders ücretleri geldi. 2013’te ek ders ücretleri ne kadar artacak…

Ek Ders ücreti ne kadar 2013

2013 Gündüz ek ders ücreti gece ek ders ücreti ne kadar olacak? Normal eğitim, özel eğitim ek ders ücreti 2013 de ne kadar olacak? Y.Lisans ve Doktoralı öğretmenlerin ek ders ücreti ne kadar olacak? Ek Ders ücreti ne kadar 2013 için öngörülen ve sürekli son dakika gelişmeleri burada sizler için paylaşacağız.

Ek Ders ücreti ne kadar 2013 için Açıklanan İşte tüm soruların cevabı…

Öğretmenler  2013 de tüm memur zammı gibi %3 zamdan faydalanacak. Ek ders ücretleri de 2013 de %3 artacak. Ek Ders ücreti ne kadar 2013 Hesaplama Tablosu ve Ek ders ücretleri hakkında son dakika haberler ve güncel gelişmeleri takip edebileceğiniz bir sayfa hazırladık. Bu konumuzda 2 başlık altında aşağıda sizlere açıklamış bulunmaktayız. Ücretleri inceleyebilirsiniz.

Normal Süreçteki Eğitim Alanları için belirlenen Ücretler 

Gündüz 10,02 TL bürüt – 8,45 TL.  Net – 2013’te 8.70 TL olacak –

9,13 TL Yüksek lisans

9,97 Doktora

Gece 10,74 TL bürüt – 9,06 TL  net – 9.33 TL olacak

Özel eğitim Alanları için Belirlenen Ücretler

Gündüz 12,53 TL bürüt – 10,57 TL net – 10,89 olacak
Gece 13,42 TL bürüt – 11,32 TL net

2013’te 11,66 olacak.

2012de belirlenen maaş katsayısı üzerinden ödendiği için geçmişe dönük ek ders farkları öğretmenlere 1 aylık olarak ödenecek. Ayrıca farkları öğretmenlere 1 aylık olarak ödenecek.

Aralık ayı enflasyon farkları çıkarsa hem maaş hem de ek dersler için öğretmenlere ödenecek. İlgili konu için Resmi kayıtlara göre açıklanan “Ek Ders ücreti ne kadar 2013” sorularınızın yanıtı bu İnternet adresimizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Önemli Not:  2012’de belirlenen maaş katsayısı üzerinden ödendiği için geçmişe dönük ek ders farkları öğretmenlere 1 aylık olarak ödenecek. Ayrıca farkları öğretmenlere 1 aylık olarak ödenecek.

Aralık ayı enflasyon farkları çıkarsa hem maaş hem de ek dersler için öğretmenlere ödenecek.

LYS Sınav ücretini online ödeme

2013 LYS ücretini kredi kartınızla İnternet’ten ödeme

LYS Sınav ücretini online ödeme yapmak için Gerekirse Kredi Kartınızla da Ödeme yapabileceğiniz  giriş sayfası için ilgili bağlantı adresinden bu yazımızdaki bağlantıları kullanarak yararlanabilirsiniz. ÖSYM tarafından, adayların sınav ücretlerini ödemelerinde kolaylık sağlamak üzere yeni bir uygulama hayata geçirilmiştir. Sınava başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartları ile ÖSYM’nin İnternet sayfasında bulunan “ÖDEMELER” alanından banka şubelerine gitmeden ödeyebileceklerdir.

LYS Sınav ücretini online ödeme sistemi Kullanılarak tüm güvenlik önlemleri alınmış ve iyi bir uygulamaya konulmuş bir sistemdir. Adaylar bu sistem üzerinde güvenli bir şekilde sınav ücretlerini ödeyebilirler. İlgili sınav kılavuzunda belirtildiği gibi, adaylar sınav ücretini ödedikten sonra başvuru işlemlerini bir başvuru merkezi aracılığıyla veya ÖSYM’nin ( https://ais.osym.gov.tr ) İnternet adresinden bireysel olarak yapmalıdırlar.

LYS Sınav ücretini online ödeme yapmanız bu tarihe kadar (29.04.2013) Önemli gereklidir.

Öncelikle hangi sınava gireceğinize karar verdikten sonra ÖSYM’nin İnternet sayfasında bulunan “ÖDEMELER” alanından kaç sınava gireceğinizi seçtikten sonra ödemeniz yapıyor sonrada ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden bireysel olarak sınav seçeneklerini seçmeniz gerekiyor. Aşağıda bulunan Aday İşlemleri Sistemini Kullanarak “LYS Sınav ücretini online ödeme sistemini” Kullanarak Kolaylıkla yapabilirsiniz.

LYS ÖDEMESİNİ YAPMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ..

LYS Sınav ücretini online ödeme
LYS Sınav ücretini online ödeme

ADAY İŞLEMLERİ SİSTEMİ HAKKINDA AÇIKLAMALAR

Adayların ÖSYM’ye yapacakları Bireysel Sınav Başvuru ve Tercih İşlemleri ile Kayıt Bilgilerini Görüntüleme ve Takip İşlemlerini gerçekleştirmeleri için T.C. Kimlik / Y.U. Numarası ve Şifre bilgileri ile Aday İşlemleri Sistemine giriş yapması gerekmektedir.

Mevcut şifrelerini hatırlamayan ve şifresi olmayan adayların şifre edinme işlemleri alınan karar gereği ancak başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve T.C. kimlik / Y.U. numaranız ile başvuru merkezlerine şahsen giderek yeni geçici şifrenizi talep edebilirsiniz.Bu işlemden sonra internet üzerinden geçici şifrenizi kalıcı hale getirip , Aday İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

KKTC Uyruklu, Yabancı Uyruklu veya Uyruksuz adayların Başvuru İşlemleri için T.C. Kimlik Numarası yerine kullanacakları 11 haneden oluşan tanıtım numarasını edinmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların “Aday İşlemleri Sistemine Giriş” alanında Y.U. Numarası Edin işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir.

ADAYLARA ÖNEMLİ UYARI: Adaya ait sisteme giriş şifresi, sadece adayın kendisinin sisteme erişim için kullanacağı kişisel bilgidir. Bu kişisel bilginin başkaları ile paylaşılmasından doğacak sorunlardan ÖSYM sorumlu değildir.

Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi?

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu olsun. Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi?

Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi ? Öğretmenler bu sorunun cevabını merak ediyor; 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi? Bu konuda yönetmelik ne diyor? Bu konuda MEB ne diyor? İşte Milli Eğitim Bakanlığınızın yönetici ve öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararı.

MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi? evet ödenir.
b) (Değişik  :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar. Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi? sorunuzun yanıtı burada.

(2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.)  Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

Öğretmenler için 23 Nisan'da ek ders ücreti verilecek mi?

Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez. Öğretmenler için 23 Nisan’da ek ders ücreti verilecek mi? Konulu yazımızda bu konuda detaylı bilgi verilmiştir.

Kararda da açıkça belirtildiği gibi resmi günlerde öğretmenlere ek ders ücreti ödenir…

Yeni Memur Maaşları 2013

Yeni Memur Maaşları 2013

Yeni Memur Maaşları 2013 Yılına özel belirlenen maaş oranları

Yeni Memur Maaşları 2013, Tüm Sağlık-Sen , Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısından çıkan sonuçları değerlendirdi. Başkan Okay Erözgün Memur maaşlarına gelecek ‘4 hizmet bölgesi’ oranlarını yorumladı…

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısından çıkan sonuçların olumlu ama tatmin edici olmadığını söyledi.

657’Lİ MEMURLAR HÜKÜMETTEN NE UMDU, NE BULDU?  

Okay Erözgün, toplantı sonuçlarını değerlendiren açıklamasında, hüküm etin  az gelişmiş bölgelerde çalışacak memur bulamadığı ve bazı memurların yeterince çalışmaması gerekçesiyle gündeme getirdiği ‘rotasyon’ formülüne karşı olduklarını daha önce ifade ettiklerini belirtti. Yeni Memur Maaşları 2013 yılına özel maaş oranları bazı kurumlar için geçerli durumdadır.

MEMURLAR İÇİN EN ALINAN KARARLAR NELER OLDU?  

HANGİ MEMUR NE KADAR ALACAK?

Türkiye’nin 4 hizmet bölgesine ayrılarak, 1. bölgedekilere yüzde 40, 2. bölgedekilere yüzde 60, 3. bölgedekilere yüzde 80 ve 4. bölgedekilere maaşlarının yüzde 100 fazlasının verilerek teşvik edilmesi önerisini olumlu karşıladıklarını belirten Erözgün, bu teşviğin uygulandığı takdirde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini cazip hale getirebileceğini ifade etti.

Yeni Memur Maaşları 2013 yılı için Erözgün, memurun memur, işçinin de işçi olarak kalması ve statülere dokunulmaması gerektiğinin altını çizerek, mahrumiyet bölgelerinin teşvik bölgesi haline getirilmesi için sadece hizmetine ihtiyaç duyulan belli meslek gruplarına yönelik değil de tüm personeli kapsaması gerektiğine dikkat çekti.

“CEZALARIN KALDIRILMASI UMURSAMAZLIK DOĞURACAK”

Yeni Memur Maaşları 2013

Hükümetin, memurlara ilişkin uyarma ve kınama cezalarını kaldırarak, doğrudan maaştan kesme, kademe ilerleme ve meslekten men etme cezası getirilmesi önerisini çok katı bulduklarını dile getiren Erözgün, uyarma ve kınama cezalarının kaldırılmasının memuriyette umursamazlık doğuracağı için, bu cezalara dokunulmaması gerektiğini belirtti.

Hükumetle birlikte gelip, hükumetle birlikte giden yöneticiye kesinlikle karşı olduklarına vurgu yapan Erözgün, ‘Hükumetin değil, devletin memuru olur’ önerisine destek verdi.

150 BİN MEMUR HANGİ KURUMLARA ATANACAK  ÖĞREN

Üst düzey devlet memurluğuna atama sürelerinin 8 ila 12 yıl olan şartının 5 yıla indirilmesi teklifine de olumlu baktıklarını ifade eden Erözgün, 5 yılın yöneticilik deneyimi için yeterli olduğunu söyledi. Yeni Memur Maaşları 2013 zam oranları ve memur maaşları hakkında detaylı bilgileri ilgili bağlantı adreslerinden takip edebilirsiniz.

Erözgün, bütün memur konfederasyonlarının ve sendikaların aynı fikir birliği çatısı altında toplanana kadar karar verilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Yeni Memur Maaşları 2013 konulu yazımızdaki ilgili bağlantı adreslerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.