Ehliyet Ceza Sorgulama

Ehliyet Ceza Sorgulama

e-Devlet Ehliyet Ceza Sorgulama Ekranı

Ehliyet Ceza Sorgulama yapmak için İnternet Üzerinden Online olarak  bu sayfamızı kullanarak Trafik ceza sorgulama ve Trafik Cezası ödeme işlemlerinizi ve bunun yanı sıra Ehliyet cezası sorgulama ve sorgulama işlemlerinize göre çıkan borçlarınızı Kredi Kartınızla anında Ödeme yapabilirsiniz. Aşağıdaki Ceza Puanı Sorgulama Ekranını kullanarak Ehliyet Belge Numaranızı belirtilen kısma yazmanız yeterli olacaktır hemen ardından Birim Bölümünden bağlı olduğunuz sürücü belgesinin bulunduğu ili seçmelisiniz, daha sonra SORGULA Butonuna basmalısınız.

Ehliyet Ceza Sorgulama
Ehliyet Ceza Sorgulama

Devletin resmi sitesi “Turkiye.gov.tr”deki “Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama” sayfası yoluyla “Ehliyet Ceza Puanı Sorgulaması” yapabilirsiniz. Ehliyet Ceza Puanı Sorgulaması için, “Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama Ekranı” Kullanarak tüm alanları eksiksiz doldurunuz. Ehliyet Ceza Puanı Sorgulaması için sürücü belge numarası ile ehliyet alınan ili girmeniz yeterli olacaktır girmeniz yeterli olacaktır. Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama için bu sayfaya bakınız. Siteye giriş için “e devlet” şifresi almış olmanız gerekmektedir.

Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama 2013

Ehliyet ceza sorgulama ile ilgili olarak ehliyetinizi herhangi bir ceza görüp görmediği konularını kolaylıkla sorgulayabilirsiniz  Sorgulama işlemleri kolaylıkla İnternet’ten yapılmakta ve bilinmektedir. Kolaylıkla bulabileceğiniz ceza sorgulamalarda en çok insanlar İnternet’ten yararlanmakta ve tüm bilgileri de kolaylıkla İnternet’ten bulabilecekleri durumlardır. En çok sorgulama yapılan durumlar arasında yer alan ehliyet ceza sorgulama hakkında açılan siteler yardımı ile linkler ve hazırlayıcı formlar işe yaramakta ve tüm değerlendirmeler ve kontroller de birlikte İnternet’ten kolaylıkla yapılabilir ve ceza sorgulama işlemleri de gerçekleştirilir.

Kişiler ehliyet ceza sorgulamalar hakkında en çok merak ettiğiniz bilgileri bulabilir ve değerlendirmeleri bu yönde yapabilirsiniz. Değerlendirmeler konusunda da en çok sorgulanan ehliyet ceza sorgulama linkleri ile merak ettiğiniz tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ehliyet ceza sorgulama hakkında birçok bilgiyi kolaylıkla Nezamanemekliolurum.com Adresinde Kolaylıkla bulabilecek ve istediğiniz bir çok bilgiye de kolaylıkla ulaşabiliyor olacaksınız. Ehliyet ceza sorgulama hakkında tüm detaylı bilgileri bulabilmeniz için özellikle ehliyetinizin tarihi ve bilgilerini de kolaylıkla bulabiliyor olmanız önemlidir. Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama sistemini Kullanarak sayfamızdaki form üzerinden bu işlemlerinizi rahatlıkla yapabileceksiniz.

Yargıtay Dosya Sorgulama

Yargıtay Dosya Dava Mahkeme Sorgulama

Yargıtay Dosya Sorgulama Yerel Mahkeme Bilgileri ile

Yargıtay Dosya Sorgulama yapmak için Yargıtay Dosya Dava Sorgulama işlemi özellikle Mahkemelere ve Adliye kurumlarına gitme gereksinimini ve orada saatlerce bekleme zorunluluğunu ortadan kaldırdığı için çok önemlidir. Bu sayfamızda Mahkeme Sorgulama ve Dava Sonuçları öğrenme ve sizin adınıza dava açılmış mı gibi merak edilen konuları detaylı ve ayrıntılı öğrenebilirsiniz. Yargıtay Dosya Sorgulama yapmak için Yerel Mahkeme Bilgileri ile Yargıtay Dosya Sorgulama ekranı ile aşağıdaki Tablolardan ilgili formlardan Mahkeme ve Dava sorgulama yapabilir, dosya ile ilgili olarak ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yargıtay dosya sorgulama ve Dava, Mahkeme Sorgulama araması yapmak için doğru yerdesiniz ! Bu sorgulamayı gerçekleştirebilmek için ilk olarak aşağıdaki, Tüm Sorgulama Tablolarımız dan ve Sorgulama Formlarımız dan yararlanabilirsiniz. Sadece ekrandaki istenen bilgileri doldurup Sorgula bu tonumuza Tıklayınız, ardından açılan sayfada gerekli alanların doldurulmasıyla birlikte yargıtayda dosya sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Yargıtay Dosya Sorgulama

Yargıtay Dava Sorgulama burada dosyası olan ve zaman kaybetmeden takip etmeyen kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Mahkeme bilgilerinin kullanılmasıyla sorgu işlemi yapılabileceği gibi dosya bilgilerinin sisteme girilmesiyle de Yargıtay Dosya Sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Bilgileri ile Tebliğname Dosya Sorgu

Tebliğname Dosya Sorgu

  • Yargıtay Cumhuriyet Basavcılığı Bilgileri ile Dosya Sorgulama

Cumhuriyet Başsavcılığı bilgileriyle sorgulama yapmak için sadece tebliğname no bilgisini girmeniz yeterli olacaktır. Aşağıdaki sorgulama tablosunu bu işlemi yapmanız için kullanabilirsiniz.

Yargıtay İlk Derece Bilgileri ile Dosya Sorgu

Yargıtay İlk Derece Bilgileri ile Dosya Sorgu

  • Yargıtay Daire Bilgileri ile Dosya Sorgulama tapmak için 

Daire başkanlığı bilgileri kullanarak yapılan sorgulama işleminde; Yargıtay dairesi, esas no, karar no bilgileri girilerek sorgulama yapılır. Aşağıdaki sorgulama tablosunu bu işlemi yapmanız için kullanabilirsiniz.

Yargıtay Daire Bilgileri ile Dosya Sorgulama
Yargıtay Daire Bilgileri ile Dosya Sorgulama

Yargıtay Mahkeme Dava Dosya mı Nasıl Sorgulayabilirim ?

Yargıtay Dosya Sorgulama yapmak için Yerel Mahkeme Bilgileri ile Dosya Sorgulama Bunun için İl Adı, Mahkeme Tür, Mahkeme, Mahkeme Esas No, Mahkeme Karar No, Savcılık Esas No bilgilerini seçmeniz gerekmektedir. Yukarıda Maddeler halinde yapılacak gerekli Mahkeme ve Dava Sorgulama sistemlerini sırasıyla sizler için anlatmış olduk. Yukarıdaki tablolardan Mahkeme sorgulama ve Dava Sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bağkur Gün Sorgulama

Bağkur Gün Sorgulama

Bağkur Gün Sorgulama için Tc kimlik numaralarınız ile Bağkur Gün sorgulama işlemleri yapabilirsiniz.

Bağkur Gün Sorgulama yapmak artık e-devet şifresi gerektirmeden yapılabiliyor. Nasıl Yapılıyor Gelelim Bunu size Kısaca anlatmaya. Artık gelişen teknoloji ile Türk insanı da yakından tanışıyor. Her şeyi  tüm sorgulamaları tüm işlemleri tek tık ile İnternet ortamından yapıyorsunuz. İnternet’in olmadığı bir ev yada bir mekan hemen hemen yok gibi. İnternetin Bulunduğu Tüm ortamlarda, alışveriş merkezlerinde… Kısacası her yerde hayatımızda İnternet bu kadar hayatımızda iken, özellikle Sosyal Güvenlik Kurumu işlemlerinde, merak edilen tüm sorgulamaları rahatça yapabiliyorsunuz. Bunlardan birisi de bağkur gün sorgulama işlemi değerli NeZamanEmekliOlurum.Com kullanıcıları için Bu sayfamızdan ilgili bağlantılardan bu Bağkur Gün Sorgulama işleminizi Kolayca Yapmanızı sağlamaktır.

Bağkur Gün Sorgulama işleminizi Aşağıdan size vereceğimiz linke tıklayınız.

http://www.nezamanemekliolurum.com/bagkur-gun-sorgulama

Bağkur Gün Sorgulama
Bağkur Gün Sorgulama

Açılan sayfadan bilgilerinizi doldurunuz. Ve sorgula butonuna tıklayınız. 

Bağkur gün sorgulama işlemleri internet üzerinden oldukça kolay bir biçimde yapılabiliyor. Bağkur gün sorgulama işleminizi vereceğimiz sayfadan T.C Kimlik No ile şifresiz bir biçimde yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle vereceğimiz sayfaya gitmeniz gerekmektedir. Bu sayfada sol tarafta bulunan menüde Hizmet Dökümü sekmesine tıklayıp, oradan 4B Hizmet Dökümü seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Bu sekmeye tıkladığınızda Bağkur gün sorgulama işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Burada Bağkur gün sayısını göreceksiniz ve gerekli hesaplamaları yapabileceksiniz. Eğer 4A Hizmet Dökümü seçeneğine tıklarsanız buradan da SSK gün sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Lütfen Bağkur gün sorgulama için Yukarıdaki Forma Tıklayanız.

Bağkur Hizmet Dökümü almanızı sağlayan bu sayfamızda detaylı bilgiler sizlerin kolayca sorgulama işlemlerinizi yapmanızı sağlamaktadır. Yazımız Hakkında anlamadığınız bir durum olursa konu altındaki ilgili bölümden Yorum yaparak bize danışabilirsiniz bu bağkur sorgulama hakkında tüm merak ettiklerinizi bize danışabilirsiniz. Ayrıca Bağkur Emeklilik Hesaplama Hizmetinden yararlanabilirsiniz. İlgili bağlantı adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bağkur Emeklilik Hakkında ilgili yazımızda bir çok detaylar verilmiştir. Bağkur dan ne zaman emekli olacağınızı ve emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı ilgili resimlerden ve formlardan öğrenebilirsiniz.

E Devlet Şifresi Değiştirme

E Devlet şifresi Değiştirme

E Devlet Şifresi Değiştirme Resimli Anlatım e-Devlet şifremi Unuttum bu sayfamızda tüm sorularınıza yanıt bulacaksınız.

E Devlet Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır? Bu Makalemizde bunu Resimli Olarak size Detaylı anlatalım. E-Devlet şifrenizi aldınız ve bir süre sonra zaten bu genelde 3 ay oluyor sizden tekrar E Devlet Şifresi Değiştirmeniz gerektiğini otomatik olarak soracaktır. Birçok sebepten e-devlet şifresi değiştirmek istenebilir. Sisteme şifre ile ilk defa giriş yapan kullanıcı, güvenlik sebebiyle, otomatik olarak Şifre Değiştirme sayfasına yönlendirilir. Kayıt sonrasında sisteme giriş yapmış vatandaşlar dilerlerse Kişisel Bilgi ve Ayarlarım sayfasından şifre değişikliği işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca PTT şubelerinden tekrar şifre alarak şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirler.

Burada E Devlet Şifresi Değiştirme işleminin detaylı resimlerle nasıl yapıldığı anlatılmaktadır.
e-Devlet Şifre değiştirme işlemi için şifreniz ile “https://www.turkiye.gov.tr/” giriş yaptıktan sonra aşağıdaki işlemleri takip ediniz. Ayrıca E-Devlet sayfanıza giriş yapınca Ne zaman emekli olurum ve SGK işe Giriş Tarihinizi bu sayfada anlatıldığı şekilde görebilirsiniz.

Sisteme şifre ile ilk defa giriş yapan kullanıcı, güvenlik sebebiyle otomatik olarak “Şifre Değiştirme” sayfasına yönlendirilir.

Kayıt sonrasında sisteme giriş yapmış e-devlet kullanıcıları dilerse “Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” sayfasından şifre değişikliği yaparak kendi şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Ayrıca vatandaşlar PTT şubelerinden tekrar şifre alarak da E Devlet Şifresi Değiştirme işlemi gerçekleştirebilirler.

Dikkat: E-Devlet şifre Değiştirme işlemini Yapamıyorsanız yardım için konumuzun alt kısmından Yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz saat başı yorumlarınız takip ediliyor ve sizlere her saat başında yardımcı oluyoruz. Yorumlarınız ve Görüşleriniz bizim için önemlidir Lütfen Sormak istediğiniz “E-Devlet şifresi değiştirme nasıl yapılır?” hakkındaki tüm sorularınız uzmanlarımız tarafından cevaplan maktadır.

Not: E Devlet şifrenizi kullanmadan “Ne zaman emekli olurum” sorunuza bu sayfadaki bağlantıdan yanıt bulabilirsiniz.

E Devlet Şifresi Değiştirme
E Devlet Şifresi Değiştirme

Benim sayfam bölümünü tıkladıktan sonra Kişisel Bilgi ve Ayarlarım Bölümüne tıklayınız;

E Devlet şifresi Değiştirme Resimli Anlatım
E Devlet şifresi Değiştirme Resimli Anlatım

E Devlet Şifresi Değiştirme işlemi için Sonra Açılan sayfada Ayarlarım ve Şifre İşlemlerin Bölümünü tıklayınız.

E Devlet şifresi Değiştirme
E Devlet şifresi Değiştirme

Gelen ekranda Şifre değiştir bölümün tıklayınız.

E Devlet Şifre Değiştir
E Devlet Şifre Değiştir

Gelen ekranda yeni şifrenizi oluşturarak kaydet bölümüne tıklayınız.

E Devlet Şifresi Değiştirme İşlemi Resimli Anlatım tamamlama
E Devlet Şifresi Değiştirme İşlemi Resimli Anlatım tamamlama

Artık E-devlet şifre değiştirme işlemini tamamlamış bulunmaktasınız.

SGK 4A Ne Zaman Emekli Olabilirim

SGK 4A Ne Zaman Emekli Olabilirim?

SGK 4A Ne Zaman Emekli Olabilirim, SSK, Bağkur, Emekli Sandığı (4A, 4B, 4C) olarak kısaltılan 3 kurumdan Ne zaman emekli olabilirim? sorusunun Yanıtı burada !

SSK ( 4 A ) Kurumuna Tabii İseniz;
Doğum tarihiniz, ve ya SSk ilk işe giriş için “SGK işe giriş” yazılı makalemize bakabilirsiniz SSK İşe Giriş tarihiniz mevcut sigorta prim bilgilerinizi eksiksiz yazarak ne zaman emekli olabileceğinizi net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca SGK 4A Ne Zaman Emekli Olabilirim konusunda bu sayfamız üzerinde Diğer emeklilik işlemleri de anlatılmaktadır. Emekli olmak Her çalışan için hayal edilen en güzel günlerden biridir. Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama buradaki sayfadan ve Bağkur Emeklilik Sorgulama işlemlerini bu sayfamızdaki alt bağlantılardan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Emeklilik Hesaplama ve Ne zaman emekli olurum Sorgulama yapmak için öncelikleSGK 4A Ne Zaman Emekli OlabilirimSorgulaması için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

Yukarıdaki verilen bağlantıdan giriş yaptık dan sonra bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurun, emin olduk dan sonra “GÖNDER” butonuna basın uygulama size SSK’dan ne zaman emekli olabileceğinizi ekrana yansıtacak. Yani kısaca bu sayfamıza makale ve konu olan SGK 4A Ne Zaman Emekli Olabilirim sorgulama ve aradığınız yanıta cevap bulacaksınız.

SGK 4A Ne Zaman Emekli Olabilirim
SGK 4A Ne Zaman Emekli Olabilirim

Bağkur ( 4 B ) Kurumuna Tabii İseniz;
Bağkur form sayfasında bulunan alanları doğru olarak doldurduktan sonra “Hizmet Ekle” menüsünden Hizmet Türünüzü, Başlangıç Tarihi, Bitiş Tarihi ,Hizmet süresi, Hizmete Eklenecek Fiili Hizmet Süresi bilgilerini girdikten sonra sorgulama yapabilirsiniz.

Bağkur (4B) Ne Zaman Emekli Olabilirim Sorgulaması için 4B Bağkur Ne zaman emekli olabilirim  sayfasını ziyaret etmelisiniz. Belirtilen bu bağlantıda kolaylıkla bağkur emeklilik sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Sayfa İnternet Explorer ile uyumludur.

Emekli Sandığı ( 4 C ) Kurumuna Tabii İseniz;
*Doğum tarihinizi yazıp, cinsiyetinizi seçiniz.
*4/c (Devredilen Emekli Sandığı) kapsamındaki hizmetlerinizi, başlangıç ve bitiş tarihlerine uygun olarak belirtiniz.
*Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız her biri için başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle” butonunu kullanarak belirtiniz.
* 4/a (Devredilen SSK), 4/b (Devredilen Bağ-Kur) ve diğer(506 SK/20.Md tabi geçen) hizmetleriniz varsa ilgili alandan hizmetlerinizi ekleyiniz.

Emekli Sandığı (4C Ne Zaman Emekli Olabilirim) Sorgulaması için tırnak için deki linki tıklamanız yeterli olacaktır. 

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü sorgulama hesaplama sayfası

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama hesaplama gibi işlemleri yapıldığı sayfamızda bu konu da ve diğer merak edilen bir çok emeklilik hizmetleri hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama Artık devlet dairelerinde saatlerce sıra beklemenize gerek kalmadan, emekli sandığı hizmet dökümünüzü, dilerseniz e-devlet şifrenizle online olarak alabilirsiniz. E-devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz.

E-devlet şifrenizle ulaşabileceğiniz emekli sandığı hizmet dökümü sorgulama sayfasına, e-devlet şifreniz olmadan ulaşmanız mümkün değildir. Emekli aylık bilgisi ve emekli aylık kesintisi gibi işlemlerinizi görebileceğiniz sayfada, hizmet dökümü sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Doğum tarihiniz, cinsiyetiniz ve emekli sandığına tabi hizmetlerin başlangıç ve eğer çalışmayı bıraktıysanız ayrılış tarihlerini seçerek ulaşabileceğiniz emekli sandığı hizmet dökümü sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Online olarak bu sorgulamayı yapabilmeniz için, hem e-devlet şifrenizi hem de T.C kimlik numaranızı bilmeniz gerekiyor.

Eğer bilmiyorsanız, e-devlet şifrenizi ptt şubelerinden alabilirsiniz. Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama ve hesaplama işlemini  kendiniz yapmak istiyorsanız, T.C kimlik numaranız, cinsiyetiniz, başlangıç ve ayrılış tarihlerinizi doğu olarak girmeniz gerekiyor. Sayfada yer alan diğer hizmetlerimiz kısmından, diğer sosyal güvenlik kuruluşlarında geçen hizmetlerinizin dökümüne ulaşabilirsiniz.

Emekli sandığı hizmet dökümü sorgulamanızı online olarak yapabileceğiniz bu sistemde, tüm bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor. Hizmet dökümü sayfasında, ne zaman emekli olabileceğiniz ve ne kadar emekli maaşı alabileceğiniz sorularının cevabını bulabilirsiniz.

SSK, SGK sorgulamada olduğu gibi emekli sandığı hizmet sorgulamada da, eski sistemdekinden farklı olarak, T.C ve nüfus kağıdı bilgilerinizi de girmeniz gerekiyor.

Emekli Sandığı Tarihi

Emekli Sandığı’nın kökeni, 1866’da subaylarla dul ve yetimleri, 1880’de mülki memurlarla dul ve yetimleri için emekli sandıkları kurulmasına dayanır. Daha sonra, Cumhuriyet döneminde bu sandıklara ek olarak 1934-1947 yılları arasında devletçe kurulan ekonomik ve ticari amaçlı müesseselerde ve devlet bütçesi dışında yönetilen belediye, özel idare gibi kurumlarda ve bunların ortak oldukları kurumlarda çalışanları kapsamak üzere çeşitli sandıklar kurulmuştur.

Çeşitli kesimler için oluşturulmuş emeklilik kurumları, 1 Ocak 1950 tarihli 5434 sayılı yasa ile kurulan Emekli Sandığı’nın çatısı altında birleştirilerek tek bir sisteme bağlanmışlardır. Emekli Sandığı, devlet ve devlet katkısı ile kurulmuş müesseselerde çalışan memurlar ve hizmetliler açısından yaşlılık, malullük ve ölüm sigortaları işlevlerini karşılamak amacıyla faaliyet göstermektedir.
Emekli Sandığı Resmi logosu…

Emekli Sandığı Resmi Logosu budur !
Emekli Sandığı Resmi Logosu budur !

Emekli Sandığı‘na tabi olanların emeklilik aylığına hak kazanmak için erkek ise 25, kadın ise 20 yıldan beri hizmet görüyor olması koşulu aranır. Re’sen emeklilikte bu süre 30 yıldır. Genel olarak azami yaş haddi 65’tir. Bununla beraber 60 yaşını doldurmuş olanlar da hazı hallerde kendi istekleriyle veya kurumlarınca re’sen emekliye sevkedilebilirler.

Emekli Sandığı, emekli aylığının dışında, malullük, vazife malullüğü, ölüm, dul ve yetim aylıkları bağlanması hizmetleri görür. Emekli Sandığı ayrıca evlenme ikramiyesi, ölüm yardımı gibi ödemelerde bulunur; iştirakçilere düşük faizle ve belli sınırlar içinde borç sağlar. 1 Kasım 1972 tarihli ve 1425 sayılı kanunla, emekli, adi malullük veya vazife malullüğü aylığı bağlanmış olanlarla, bunların bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin, dul ve yetim aylığı bağlanmış olanların hastalık halinde masraflarının Emekli Sandığı tarafından karşılanması öngörülmüştür.

Öte yandan, 1 Temmuz 1976 tarih ve 2022 sayılı kanunla 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesizler için öngörülmüş bulunan aylıkların bağlanması ve ödenmesi hizmetleri de Emekli Sandığı tarafından sağlanmaktaydı.

Emekli Sandığı‘nın finansmanı geniş ölçüde iştirakçilerden “kesinti” vb. isimlerle sağlanan gelirlerden, kısmen de kurumların katkılarından ve Emekli Sandığı’nın kendisine ait gayrimenkul vb.’nin gelirlerinden karşılanmaktaydı.

Emekli Sandığı’nın yönetiminden Maliye Bakanlığı’nın önerisi ve bakanlar kurulunun onayıyla belirlenen üyelerle sandık personeli temsilcilerinden oluşan yönetim kurulu ve genel müdür sorumluydu.

Emekli Sandığı,16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) devir olmuştur.

(Kaynak: Cumhuriyet Dönemi Türkiye Ansiklopedisi)

SSK Hizmet Dökümü

SSK Hizmet Dökümü Sorgulama sayfası

SSK Hizmet Dökümü Öğrenme Tablosu

SSK Hizmet Dökümü Sorgulama, SSK Gün Sorgulama, SGK Hizmet Dökümü alma ve öğrenme sayfası. SSK Hizmet Dökümünüzü aşağıdaki SSK Sorgulama ekranından kolaylıkla hemen alabilirsiniz. SSK Hizmet Dökümü almak için bazı bilgilerin girilmesi gerekiyor. SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? Video ile anlatımını izleyebilirsiniz veya Videonun hemen altındaki  SGK Hizmet Dökümü Sorgulama öğrenme Tablosunu kullanabilirsiniz.

SSK Hizmet Dökümü Tablosu Aşağıdaki SGK Hizmet Dökümü Alma formunu kullanarak SSk Gün Sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. İnternet üzerinden bazı bilgilerinin girilmesinin ardından kısa bir sürede alınabilmektedir. Bu bilgiler T.C. kimlik numarası, nüfusa bağlı il, cilt numarası, doğum yılından ibarettir. Hizmet dökümüne ulaşabilmek için bu bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmelidir.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?

SSK Hizmet Dökümü almak için öncelikle sorgu ekranına ulaşmak gerekir. Bunun ardından tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak sorgula tuşuna basılmalıdır. Bunun ardından tüm SSK hizmet dökümü gösterilecektir. Bu dökümde son ay bilgileri gösterilmeyecektir. Çünkü SSK sisteminde içinde bulunulan ay bir sonraki ayda ödeme yapılarak, sisteme girilmektedir.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ NEDEN ÖNEMLİDİR?

SGK Hizmet Dökümü emeklilik hesaplaması için oldukça önemlidir. Çünkü bu sayede sık sık kontrol yapılarak sigortanın ödenip ödenmediği öğrenilebilmektedir. Bu sayede zamanında duruma müdahale ederek mağdur duruma düşmeden sorunlar önlenebilmektedir. Özellikle çalıştığı yerde bu tür durumlarda sıkıntı çekenler için sorgu sayfası çok önemli bir kaynak ve yardımcıdır.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN HANGİ BİLGİLER GEREKLİDİR?

SGK hizmet dökümünde size ait diğer bilgiler de belirtilmektedir. Ad ve soyadı başta olmak üzere tüm bilgilere buradan ulaşabileceğiniz gibi kontrol de edebilirsiniz. Özellikle bu bilgilerin yanlış olduğu kişiler varsa derhal SSK’nın ilgili birimlerine müracaat etmesi gerekir. Çünkü bu sayede olası bir sorun hemen çözülerek daha büyük sorunların oluşması önlenebilir.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ ALIMINDA SORUN YAŞANIRSA NE YAPMALIDIR?

SSK Sorgulama hizmeti İnternet tarayıcısı üzerinden yapıldığı için bazı kişiler sorun yaşayabilmektedir. Sayfaların açılmaması, alınan hatalar hizmet dökümünü engelleyen bazı sorunlardır. Bu tür sorunlarla yaşayan kişiler farklı tarayıcılarla sayfaya bağlanmayı deneyerek sorunu çözebilir. Ayrıca İnternet geçmişinin silinerek tekrar giriş yapılması da bir çözüm olabilmektedir.

SSK Hizmet Dökümü
SSK Hizmet Dökümü

Online olarak e-Devlet şifresi Gerekmeden anında SGK 4A ve Bağkur, Emekli Sandığı Hizmet Dökümlerini bu sayfamızdan alabilirsiniz SSK Sorgulama işlemi için ilgili bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. SSK HİZMET DÖKÜMÜ ALMAK İÇİN TIKLAYIN SGK Hizmet Dökümü ve SGK Gün Sorgulama SSK Sigortam yatıyor mu öğrenmek için ilgili sayfadaki form tablosundan yararlanabilirsiniz. İsterseniz çalışma günlerinizi ve SGK işe giriş, SGK işeten çıkış tarihlerinizi görebilirsiniz.

Sgk Hizmet Dökümü

Sgk Hizmet Dökümü Sorgulama Alma

Sgk Hizmet Dökümü Nasıl alınır ? T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu Ülkemizin en büyük sosyal güvenlik kuruluşu olan Sosyal Güvenlik Kurumu, ülke nüfusunun yaklaşık % 50’sine sigorta ve sağlık hizmeti sunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu SGK EMEKLİ İŞLEMLERİ için bu sayfamızdaki bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

Sgk Hizmet Dökümü sorgulama sayfamızda yapacağınız işlemler başlıca detaylı bir şekilde alt kısımdaki tablolarda anlatılmıştır. Öğrenmek istediğiniz işlemler hakkında bilgi edinmek için tabloda yer alan başlıklara göre sgk hizmet dökümü sorgulama işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Sgk Hizmet Dökümü sorgulama işlemleri için alt kısımdaki tablolardan yapmak istediğin işlemi açmak için aç demeniz yeterli olacaktır. Emekli Aylığı ve İkramiye Hesaplama , Reçete Ve İlaç Kullanım Süresi , Emekli Aylığı Ve İkramiye Hesaplama , Emeklilik Yaşı Hesabı , Hizmet Hesabı , 4c İsteğe Bağlı Tahakkuk ve Tahsilat Görüntüleme vs. işlemlerinizi kolaylıkla görüntüleme yapabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda e-devlet şifresi ile öğrenebileceğiniz SSK hizmet dökümü işlemlerini artık şifresiz olarak yapabilirsiniz. Size özel kimlik ve kişisel bilgilerinizi girerek erişebileceğiniz SSK hizmet dökümünüzü, ayrıca e-devlet sistemi üzerinden de öğrenebilirsiniz. Peki SSK Hizmet Dökümünüzü nasıl alabilirsiniz?

Yeni sistem ile birlikte, şifresiz SGK hizmet dökümünüzü ulaşmak için, T.C kimlik numaranızın yanı sıra, babanızın adı, nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe, cilt no ve aile sıra no gibi bilgileri de girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler, herkes tarafından bilinemeyecek bilgiler olduğu için, bir başkası tarafından ulaşamayacak bilgilerdir. SSK Hizmet dökümü bağlantısına girip, bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurduktan sonra Sorgula butonunu tıkladıktan sonra, karşınıza SSK hizmet dökümü sayfası çıkacak.

Bildiğiniz gibi bağkur, emekli sandığı ve ssk tek bir çatı altında, yani SGK altında toplandı. Bununla beraber SSK hizmet dökümü sayfanıza ulaşmak artık o kadar da zor değil. SSK Hizmet dökümü çıkarmanın iki yolu var.

Bunlar şifreli ya da şifresiz olarak iki farklı yöntemle yapılmaktadır. E-devlet şifreniz ve kişisel nüfus kağıdı bilgileriniz ile ulaşabileceğiniz SSK Hizmet dökümü sayfamızdan, SSK ile ilgili ulaşmak istediğiniz tüm bilgilere ulaşmanız mümkün.

Ne zaman emekli olacağınızı, ne kadar maaş alacağınızı ve maaşın ne zaman bağlanacağını merak ediyorsanız, siz de ssk hizmet dökümü sayfamızdan bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

SGK HİZMET DÖKÜMÜ ALMAK İÇİN TIKLAYIN