E Devlet Şifresi Değiştirme

E Devlet şifresi Değiştirme

E Devlet Şifresi Değiştirme Resimli Anlatım e-Devlet şifremi Unuttum bu sayfamızda tüm sorularınıza yanıt bulacaksınız.

E Devlet Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır? Bu Makalemizde bunu Resimli Olarak size Detaylı anlatalım. E-Devlet şifrenizi aldınız ve bir süre sonra zaten bu genelde 3 ay oluyor sizden tekrar E Devlet Şifresi Değiştirmeniz gerektiğini otomatik olarak soracaktır. Birçok sebepten e-devlet şifresi değiştirmek istenebilir. Sisteme şifre ile ilk defa giriş yapan kullanıcı, güvenlik sebebiyle, otomatik olarak Şifre Değiştirme sayfasına yönlendirilir. Kayıt sonrasında sisteme giriş yapmış vatandaşlar dilerlerse Kişisel Bilgi ve Ayarlarım sayfasından şifre değişikliği işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca PTT şubelerinden tekrar şifre alarak şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirler.

Burada E Devlet Şifresi Değiştirme işleminin detaylı resimlerle nasıl yapıldığı anlatılmaktadır.
e-Devlet Şifre değiştirme işlemi için şifreniz ile “https://www.turkiye.gov.tr/” giriş yaptıktan sonra aşağıdaki işlemleri takip ediniz. Ayrıca E-Devlet sayfanıza giriş yapınca Ne zaman emekli olurum ve SGK işe Giriş Tarihinizi bu sayfada anlatıldığı şekilde görebilirsiniz.

Sisteme şifre ile ilk defa giriş yapan kullanıcı, güvenlik sebebiyle otomatik olarak “Şifre Değiştirme” sayfasına yönlendirilir.

Kayıt sonrasında sisteme giriş yapmış e-devlet kullanıcıları dilerse “Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” sayfasından şifre değişikliği yaparak kendi şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Ayrıca vatandaşlar PTT şubelerinden tekrar şifre alarak da E Devlet Şifresi Değiştirme işlemi gerçekleştirebilirler.

Dikkat: E-Devlet şifre Değiştirme işlemini Yapamıyorsanız yardım için konumuzun alt kısmından Yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz saat başı yorumlarınız takip ediliyor ve sizlere her saat başında yardımcı oluyoruz. Yorumlarınız ve Görüşleriniz bizim için önemlidir Lütfen Sormak istediğiniz “E-Devlet şifresi değiştirme nasıl yapılır?” hakkındaki tüm sorularınız uzmanlarımız tarafından cevaplan maktadır.

Not: E Devlet şifrenizi kullanmadan “Ne zaman emekli olurum” sorunuza bu sayfadaki bağlantıdan yanıt bulabilirsiniz.

E Devlet Şifresi Değiştirme
E Devlet Şifresi Değiştirme

Benim sayfam bölümünü tıkladıktan sonra Kişisel Bilgi ve Ayarlarım Bölümüne tıklayınız;

E Devlet şifresi Değiştirme Resimli Anlatım
E Devlet şifresi Değiştirme Resimli Anlatım

E Devlet Şifresi Değiştirme işlemi için Sonra Açılan sayfada Ayarlarım ve Şifre İşlemlerin Bölümünü tıklayınız.

E Devlet şifresi Değiştirme
E Devlet şifresi Değiştirme

Gelen ekranda Şifre değiştir bölümün tıklayınız.

E Devlet Şifre Değiştir
E Devlet Şifre Değiştir

Gelen ekranda yeni şifrenizi oluşturarak kaydet bölümüne tıklayınız.

E Devlet Şifresi Değiştirme İşlemi Resimli Anlatım tamamlama
E Devlet Şifresi Değiştirme İşlemi Resimli Anlatım tamamlama

Artık E-devlet şifre değiştirme işlemini tamamlamış bulunmaktasınız.

SGK Rapor Girişi

SGK Rapor Girişi süresi ve SGK Rapor Parası Hesaplama Takip Formu Dilekçesi,Cezası Hakkında SSK Rapor SGK Rapor Girişi Ekranı Bildirim işlemleri

SGK Rapor Girişi Vizite Süresi ve SGK Rapor Parası Hesaplama Takip Formu Dilekçesi,Cezası Hakkında SSK Rapor SGK Rapor Girişi Ekranı Bildirim işlemleri burada yapılmaktadır !

SGK Rapor Girişi Sorgulama Rapor parası hesaplama ve online olarak SSK RApor girişi süresini ve rapor parasını bu bağlantı adresinden “E-SGM HİZMET SORGULAMA EKRANI” sayfasından anında SGK Rapor Girişi hakkında detaylı bilgilere ve hesaplamalara ulaşabilirsiniz. SGK Rapor paranızın yatıp yatmadığını öğrenmek için SGK Rapor Girişi hakkında sormak istediğiniz özel Soru ve Görüşleriniz için bize yazabilirsiniz size daha faydalı ve yardımcı olmamız için lütfen alt kısımdaki yorum bölümünden istek soru ve önerileriniz için yazınız görüşleriniz ve düşünceleriniz bizim için önemlidir. Özel Soru ve Yorumlarınız SGK Yazarlarımız tarafından 24 Saat içerisinde cevaplan maktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu, hayatımızın her alanında hayatımızı kolaylaştırmaya çalışan bir devlet kurumu olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Raporlu geçirdiğimiz süre de işveren tarafından kesilen yevmiye Sgk rapor parası olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödemesi gerçekleştirilmektedir. Rahatsızlığınızdan dolayı aldığımız rapor Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigortalı olarak çalışana aldığı raporun gün sayısı üzerinden hesaplanarak ödenmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışma hayatınıza başladığınız ilk günü ve işe giriş işten çıkışınızı ve SGK Hizmet Dökümleri ve “SGK işe Giriş” bilgilerinizi ilgili bağlantıdaki adresimizden bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortaları Kanunun ilgili maddeleri uyarınca 3 çeşit Sgk rapor parası (geçici iş göremezlik ödeneği) vardır. Eğer sigortalı çalışan iş yerinde bir kaza geçirdi ise ya da bir meslek hastalığından dolayı rapor aldı ise Sgk rapor parası halk arasında yaygın olarak bilinen adı ile rapor parası, istirahat parası alabilir. İkincisinde ise herhangi bir rahatsızlığı nedeniyle sigortalı rapor almış ise rapor alım tarihinden evvel üç ay (doksan gün) prim ödenmiş olması şartıyla ve raporun üçüncü gününden başlayarak rapor parası alabilir.

SGK Rapor Girişi hakkında Bir diğeri de, bayan çalışanın doğum gerçekleştirmesi sonunda doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra ki 8 hafta çoklu gebeliklerde ise doğumdan önce 10 haftada çalışmadığı her gün için Sgk rapor parası ödenir. Ancak sigortalı bayan çalışanın doğumdan önceki üç ay yani doksan gün düzenli prim ödemiş olma şartı aranır. Sosyal Güvenlik Kurumu, geçici iş göremezlik ödeneği ayakta tedaviler de ve yatarak tedaviler de farklı hesaplanmaktadır. Emeklilik Hesaplama SGK ilk işe giriş tarihinden itibaren şuanki sigortalılık durumunuza kadar olan süre içerisindeki Emeklilik Hizmetleri ve Ne zaman emekli olurum sorunuzun yanıtı bu bağlantıdan bulabilirsiniz bir çok özel soru istekler ile karşılaşıyoruz bu konuda belirtilen sayfamızdaki bağlantıyı ziyaret etmelisiniz.

 SGK RAPOR GİRİŞİ EKRANI İÇİN ALT KISIMDA SAĞLIK ÖDEMELERİ SAYFASI

SGK Rapor Girişi Vizite Ekranı için Tıklayın
SGK Rapor Girişi Vizite Ekranı için Tıklayın

Sgk Rapor parası gerekli belge ve bilgilerin Sosyal Güvenlik Kurumuna intikal etmesinin ardından incelenerek sonuçlandırılır. Bu incelemenin ardından geçici iş göremezlik ödeneği, istirahat parası kurum tarafından PTT şubelerine yatırılır. Tarafınıza ait rapor paranızın PTT şubelerine yatıp yatmadığını çevrim içi işlemlerden öğrenmek istiyorsanız e-devlet kullanıcı olmanız gerekmektedir. E-devlet kullanıcı olabilmeniz içinde bir e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-devlet şifrenizi Nüfus Cüzdanınız ile birlikte herhangi bir PTT şubelerinden temin etmeniz mümkündür. E-devlet şifrenizi aldıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden Sosyal Güvenlik Kurumunun e-hizmet sitesinden Sgk rapor parası PTT şubelerine yatıp yatmadığını bir tık ile kontrol edebilme imkanına sahipsiniz.